Grožio salono įsteigimas, reikalavimai.

Žinių bazė

2014.02.26

Sveiki, norėjau pasiteirauti ar galima įgyvendinti verslo idėją- mobilus grožio salonas, specialistai atvyksta į užsakovo namus ir atlieka tam tikrą paslaugą. Kokie būtų sanitarinės ir kiti reikalavimai?
Taip pat, ar yra galimybė įrengti grožio saloną ant ratų?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2014-02-26 14:30

Šiuo atveju Jūsų idėjai įmanoma pasirinkti veiklos formą, tačiau kyla keblumų su higieninio paso išdavimu Šios veiklos formą galima vykdyti...

Publikavimo data: 2014-02-26 14:30

Šiuo atveju Jūsų idėjai įmanoma pasirinkti veiklos formą, tačiau kyla keblumų su higieninio paso išdavimu Šios veiklos formą galima vykdyti pasirenkant  ar steigsite juridinį asmenį ar veiksite pagal individualios veiklos pažymėjimą.

Jeigu veiklą vykdysite pagal individualios veiklos pažymą, ar pasirinksite steigti individualią įmonę (IĮ) tai už visas atsiradusias prievoles atsakysite savo turimu turtu. Veiklą vykdant pagal individualios veiklos pažymą taikomas 5 procentų pajamų mokesčio tarifas. Šis tarifas taikomas pajamoms iš gamybos (įskaitant žemės ūkį), prekybos ar daugumos paslaugų teikimo. Apmokestinamomis pajamomis yra laikomos visų pajamų ir leistinų atskaitymų skirtumas. Nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų gavimu susijusius leidžiamus atsiskaitymus bei jų apskaičiavimo tvarką nustatyta Lietuvos Respublikos finansų ministro 2002 m. rugsėjo 25 d. įsakyme Nr. 303 ,,Dėl Nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų gavimų susijusių leidžiamų atskaitymų bei jų apskaičiavimo tvarkos patvirtinimo“.

Individualią veiklą vykdantys asmenys privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims, taip pat ligos ir motinystės socialiniu draudimu, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti (VSD įmokos). Bendras VSD įmokų tarifas – 28,5 proc. Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų) suma. VSD įmokų bazė kalendoriniais metais negali būti didesnė negu 48 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių suma.

Steigiant mažąją bendriją (MB) arba uždarąją akcinę bendrovę (UAB) savininkų (akcininkų) atsakomybė yra ribota, tai reiškia, kad paprastai akcininkai ir savininkai už įmonės prievoles neatsako. Paminėtina ir tai, kad norint įsteigti UAB reikia lėšų įstatiniam kapitalui suformuoti (mažiausiai 10 000 Lt), o steigiant IĮ ar MB reikalavimų kapitalui (įnašams) įstatymas nenumato. Be kita ko, buhalterinę apskaitą tiek IĮ, tiek MB gali vykdyti pats įmonės savininkas ar bendrijos narys, o UAB tik buhalteris ar pagal sutartį apskaitos paslaugas teikianti įmonė.

Tačiau kaip ir minėjome šiuo atveju kyla keblumų dėl higienos paso išdavimo, kadangi veiklos rūšys, kurioms būtinas leidimas – higienos pasas numatytos Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 21 straipsnio 4 dalyje, kurioje numatyta, kad šis pasas būtinas verčiantis grožio paslaugų veikla, tačiau pakolkas nėra išduodamas tokiai veiklai kaip Jūsų – grožio salonui ant ratų. Norint daugiau sužinoti apie tai galite kreiptis į visuomenės sveikatos centro specialistą.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.