...

Kaip ir kokius man reikia mokėti mokesčius?

Žinių bazė

2014.08.05

Gavau pasiūlymą dirbti užsienyje senelių slaugytoja ir padėjėja namų ruošoje, bet darbas nelegalus. Kaip ir kokius man reikia mokėti mokesčius, kad nenusižengčiau įstatymams ir užsidirbčiau Lietuvoje pensiją ? Šeima kurioje turėčiau dirbti, garantuoja, kad būsiu apdrausta jų šalyje privalomu sveikatos draudimu, už kurį jie mokės, bet daugiau jokie mokesčiai nebus už mane mokami.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2014-08-05 16:52

Pažymėtina, kad galime komentuoti tik Lietuvos Respublikos įstatyminę bazę. Dėl užsienio teisės aktų taikymo ir mokėtinų mokesčių turėtumėte konsultuotis su...

Publikavimo data: 2014-08-05 16:52

Pažymėtina, kad galime komentuoti tik Lietuvos Respublikos įstatyminę bazę. Dėl užsienio teisės aktų taikymo ir mokėtinų mokesčių turėtumėte konsultuotis su užsienio valstybės, į kurią vykstate, teisininkais ir/ar mokesčių konsultantais.

Visų pirma, iš Jūsų klausimo neaišku į kokią užsienio valstybę Jūs žadate vykti. Tačiau, pažymėtina, kad daugelyje užsienio valstybių numatytos griežtos sankcijos darbuotojams dirbantiems nelegalų darbą. Taigi prieš vykstant į užsienį patariame pasidomėti apie darbo santykių teisinį reguliavimą, sankcijas už nelegalų darbą, mokėtinus mokesčius ir t.t.

Antra, svarbu yra tai, kad deklaruotumėte savo gautas pajamas ir sumokėtumėte atitinkamus mokesčius vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais. Dirbdama nelegaliai rizikuojate, kad pareikalavus Valstybinei mokesčių inspekcijai, neturėsite dokumentų pagrindžiančių gautų pajamų teisėtumą.

Trečia, socialinio pensijų draudimo stažas Lietuvos Respublikoje – laikas, kurį Jūs pati mokate arba darbdavys ar valstybė už Jus moka privalomas pensijų draudimo įmokas, taip pat laikas per kurį gaunate ligos, motinystės (tėvystės) arba ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe, profesinės ligos ar bedarbio pašalpas.

Minimalus 15 metų socialinio pensijų draudimo stažas yra būtina sąlyga valstybės skiriamai senatvės pensijai gauti. Didesnę pagrindinę pensijos dalį ir priedą prie pensijos gausite tuo atveju, jei socialinio pensijų draudimo stažas viršys 30 metų.
Apdrausto asmens valstybinio socialinio draudimo stažą galite įgyti:
Dirbdami pagal darbo sutartį, narystės ar tarnybos pagrindu;
Dirbdami savarankiškai (pavyzdžiui, vykdydami individualią veiklą, turėdami verslo liudijimą) arba apsidraudę savanoriškai.
Jei mokėsite visus privalomus mokesčius pensijai gauti užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikoje turėsite teisę gauti pensiją tarptautinių sutarčių arba Europos Sąjungos reglamentų nustatyta tvarka, priklausomai nuo to į kokią užsienio valstybę vykstate.
Dėl užsienio valstybėje taikomų reikalavimų pensijai gauti, mokėtinų mokesčių, kitų su pensijomis susijusių klausimų, patariame kreiptis į užsienio valstybės, į kurią vykstate, teisininkus ir/ar mokesčių konsultantus.
Ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio ir dėl išsamesnės konsultacijos patariame kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.