...

El.prekyba- atsiskaitymas ir dokumentai

Žinių bazė

2013.11.08

Laba diena,
Prekiausiu el.parduotuvėje amatininkų dirbiniais. dirbsiu pagal gyventojo individualią veiklą.
Prekių pas save nelaikysiu,- esant pirkimui paradvėjas man atsiunčia tada.
Kaip tokiu atveju turėtų vykti atsiskaitymas- kaip reiktų įforminti užmokestį už prekes?
Pardavėjas savo ruožtu gali būti UAB, pagal verslo liudijmą ar individuali veikla…
Kokius dokumentus aš turėčiau išrašyti atsiskaitymui, kai pervedu pinigus už prkekę? (darbų perdavimo aktą, sąsakitą- faktūrą ar dar ką?)
Ačiū.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-11-08 15:05

Kadangi Jūsų veikla bus elektroninė prekyba, galėsite vykdyti individualią veiklą pagal pažymą. Individuali veikla pagal verslo liudijimą šiuo atveju negalima....

Publikavimo data: 2013-11-08 15:05

Kadangi Jūsų veikla bus elektroninė prekyba, galėsite vykdyti individualią veiklą pagal pažymą. Individuali veikla pagal verslo liudijimą šiuo atveju negalima.

Dėl atsiskaitymo ir dokumentų: jeigu prekes pirksite iš juridinio vieneto (UAB, MB, IĮ ar kt.) ir, pavyzdžiui, mokėsite grynaisiais pinigais, tuomet atstovas iš UAB, MB ar kito juridinio vieneto Jums išrašys grynųjų pinigų priėmimo dokumentą – kasos pajamų orderį arba pinigų priėmimo kvitą. Gauto dokumento šaknelę gausite kartu su pardavimo dokumentu (sąskaita faktūra arba PVM sąskaita faktūra) ir trauksite į apskaitą. Tačiau galite atsiskaityti ir banko pavedimu, tuomet atsiskaitymo faktas bus aiškus iš banko dokumentų. Bet atkreipiu dėmesį į tai, kad šiuo atveju perkant prekes iš juridinio vieneto Jums nereikės išrašinėti jokio dokumento.

Jeigu prekes pirksite iš gyventojo, kuris vykdo individualią veiklą pagal gamybos arba paslaugų veiklos verslo liudijimą, Prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitą turėsite išrašyti Jūs – prekių pirkėjas. Kai kvitai įsigyti blankų leidyklų parduotuvėse, tai antrasis kvito egzempliorius duodamas prekių pardavėjui, o pirmasis lieka prekių pirkėjui, kai kvitai atspausdinami iš VMI prie LR FM interneto svetainės, tai pildomi 2 (du) kvito egzemplioriai, kurių vienas duodamas prekių pardavėjui, o kitas lieka pirkėjui.

Jeigu prekes pirksite iš gyventojo, vykdančio individualią veiklą pagal pažymą, tuomet Jums dokumentą, liudijantį prekės įsigijimo faktą, išrašys gyventojas. Jeigu jis veikloje naudoja kasos aparatą, tai prekės pardavimo metu Jums privalo išduoti kasos aparato kvitą, o pageidaujant – ir  sąskaitą – faktūrą / PVM sąskaitą faktūrą. Jeigu gyventojas veikloje kasos aparato nenaudoja, tuomet prekės pardavimo metu Jums privalo išrašyti prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitą arba sąskaitą faktūrą / PVM sąskaitą faktūrą.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.