...

Drabužių bei aksesuarų smulki prekyba. Steigimas. Pagrindinės problemos.

Žinių bazė

2014.03.18

Sveiki,
su drauge ketiname užsiimti rūbų prekyba. Susikurti socialiniame tinklapyje puslapį (ateityje, jei veikla sektųsi, tai ir nuosavą tinklapį) bei prekiauti rūbais atsisiųstais iš užsienio. Kaip ir minėjau, tokia prekyba užsiimtumėme tik dviese. Planuojamas pelnas nuo 200-3000 lt. Jokių patalpų nuomoti neketiname, prekes laikysime savo namuose, o klientams jas siųsime paštu. Kaip turėtume užregistruoti šią veiklą? Domėjomės mažąja bendrija, tačiau kilo daug neaiškumų dėl mokesčių ir apskaitos tvarkymo. Ar esant tokiam mažam narių skaičiui bei mažam pelnui verta imtis veiklos? Bijome, kad mokesčiai ir apskaitos tvarkymas atims visą pelną, o galbūt net privers bankrutuoti. Ką patartumėte? Ar taikomos lengvatos studentams steigiant verslą ?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2014-03-18 19:54

Nurodytą veiklą vykdyti galima šiomis formomis: vykdant individualią veiklą arba steigiant juridinį asmenį. Kadangi Jūsų planuojamos pajamos nėra didelės, rekomenduotina...

Publikavimo data: 2014-03-18 19:54

Nurodytą veiklą vykdyti galima šiomis formomis: vykdant individualią veiklą arba steigiant juridinį asmenį. Kadangi Jūsų planuojamos pajamos nėra didelės, rekomenduotina Jums vykdyti individualią veiklą.

Pažymėtina, prieš pradedant vykdyti individualią veiklą, gyventojas apie tai turi informuoti mokesčių administratorių. Įregistravimo į mokesčių mokėtojų registrą/išregistravimo iš mokesčių mokėtojų registro prašymo forma FR0792 turi būti pateikta apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritoriniam skyriui pagal asmens gyvenamąją vietą.
Vykdant individualią veiklą Jūs asmeniškai atsakysite savo turtu už visas prievoles, prisiimtas vykdant veiklą.

Pajamoms iš gyventojų individualios veiklos taikomas 5 procentų pajamų mokesčio tarifas. Šis tarifas taikomas pajamoms iš gamybos (įskaitant žemės ūkį), prekybos ar daugumos paslaugų teikimo. Apmokestinamomis pajamomis yra laikomos visų pajamų ir leistinų atskaitymų skirtumas. Nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų gavimu susijusius leidžiamus atsiskaitymus bei jų apskaičiavimo tvarką nustatyta Lietuvos Respublikos finansų ministro 2002 m. rugsėjo 25 d. įsakyme Nr. 303 ,,Dėl Nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų gavimų susijusių leidžiamų atskaitymų bei jų apskaičiavimo tvarkos patvirtinimo“.

Individualią veiklą vykdantys asmenys privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims, taip pat ligos ir motinystės socialiniu draudimu, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti (VSD įmokos). Bendras VSD įmokų tarifas – 28,5 proc. Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų) suma. VSD įmokų bazė kalendoriniais metais negali būti didesnė negu 48 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių suma.

Kaip minėta, Jūsų nurodyta veikla gali būti vykdoma steigiant juridinį asmenį – individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Todėl veiklai išsiplėtus, rekomenduotina steigti vieną iš nurodytų juridinių asmenų.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.