...

Dirbdamas UAB ir vykdantis individualią veikla kokius mokesčius turiu mokėti?

Žinių bazė

2014.04.03

Sveiki. Norėčiau šiek tiek pasidomėti individualios veiklos įsteigimo bei mokesčių mokėjimo.
Dirbu AB Lietuvos geležinkeliai įmonėje bei moku GMP, PSD bei kitus mokesčius.

Planuoju įkurti elektroninę parduotuvę, kurioje prekiausiu ne maisto prekėmis iš Lenkijos. Prekės atgabentos į Lietuvą su saskaitą faktūrą be apmokėto Lenkiško PVM.

1. Ar aš turėsiu dar kartą mokėti PSD, bei GMP ?
2. Ar aš įsteigdamas individualią veikla privalėsiu iš karto tapti PVM mokėtoju?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-04-03 17:49

1. Informaciją, susijusią su pateiktu pirmuoju klausimu, rasite čia: 1. http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/583/Mokesciai-pasirasius-darbo-sutarti-ir-vykdant-individualia-veikla 2. Remiantis LR PVMĮ 71 str. 2 d., LR...

Publikavimo data: 2014-04-03 17:49

1. Informaciją, susijusią su pateiktu pirmuoju klausimu, rasite čia:

1. http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/583/Mokesciai-pasirasius-darbo-sutarti-ir-vykdant-individualia-veikla

2. Remiantis LR PVMĮ 71 str. 2 d., LR apmokestinamasis asmuo neprivalo pateikti prašymo įregistruoti jį PVM mokėtoju bei už tiekiamas prekes (išskyrus į kitas valstybes nares tiekiamas naujas transporto priemones) ir (arba) teikiamas paslaugas šio Įstatymo nustatyta tvarka skaičiuoti PVM ir mokėti jį į biudžetą, jeigu bendra atlygio už vykdant ekonominę veiklą šalies teritorijoje patiektas prekes ir (arba) suteiktas paslaugas suma per paskutinius 12 mėnesių neviršijo 155 000 litų. Kai tas pats asmuo (vienas ar kartu su kitais asmenimis, kurie pagal šį Įstatymą laikomi su juo susijusiais) kontroliuoja keletą juridinių asmenų, visi jo kontroliuojami juridiniai asmenys ir jis pats (jeigu jis pats vykdo ekonominę veiklą) privalo pateikti prašymus įregistruoti juos PVM mokėtojais, jeigu bendra visų jų gauta ar gautina atlygio už vykdant ekonominę veiklą patiektas prekes ir (arba) suteiktas paslaugas suma per paskutinius 12 mėnesių viršijo minėtą ribą, neatsižvelgiant į tai, kad kiekvieno tokio asmens ar dalies jų gauto ar gautino atlygio suma yra mažesnė už nustatytą ribą.
Be to, remiantis LR PVMĮ 711 str.  1 d., apmokestinamasis asmuo neprivalo įsiregistruoti į PVM mokėtojų registrą, jeigu visų asmens įsigytų iš kitų valstybių narių prekių (išskyrus naujas transporto priemones ar akcizais apmokestinamas prekes) vertė (neįskaitant PVM, sumokėto ar mokėtino valstybėje narėje, iš kurios prekės atgabentos) praėjusiais kalendoriniais metais neviršijo 35 000 litų ir einamaisiais kalendoriniais metais nenumatoma šios ribos viršyti. Ši sąlyga taikoma ir nustatant to paties asmens kontroliuojamų apmokestinamųjų asmenų ar juridinių asmenų, kurie nėra apmokestinamieji asmenys, prievolę registruotis PVM mokėtojais.
Taigi jeigu Jūsų atveju tenkinamos visos aptartos sąlygos, Jūs, įregistravę individualią veiklą pagal pažymą, neprivalote iš karto tapti PVM mokėtoju.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.