...

Dėl PVM apmokestinimo prekes eksportuojant į užsienį pagal individualios veiklos pažymą

Žinių bazė

2017.02.02

Pagal ind. veiklos pažymą noriu pirkti prekes iš UAB (PVM mokėtojo) Lietuvoje ir jas perparduoti kitoms užsienio įmonėms. Koks skirtumas tarp sąskaitos išrašymo pirkėjui kai pardavėjas (aš) yra PVM mokėtojas ir kai nėra? Nes vienu atveju sąskaita išrašoma su 0% PVM, o kitu atveju tiesiog sąskaita be PVM. Ar pirkėjui užsienyje tiek vienu tiek kitu atveju savo šalyje PVM sumokėti reikės? Kadangi tiek vienu tiek kitu atveju iš pirkėjo (užsienyje) gautino PVM pardavėjas negaus, tačiau pardavėjas pirkdamas prekes iš UAB Lietuvoje tiek vienu tiek kitu atveju mokėjo PVM, ar tai reiškia, kad esant PVM mokėtoju jį galima susigrąžinti, o nešant- ne?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2017-02-02 00:42

PVM mokėtojais registruoti asmenys prekių pardavimą (taip pat užsienio asmenims) įformina PVM sąskaita faktūra, taikydami atitinkamą PVM tarifą. Pvz., jei...

Publikavimo data: 2017-02-02 00:42

PVM mokėtojais registruoti asmenys prekių pardavimą (taip pat užsienio asmenims) įformina PVM sąskaita faktūra, taikydami atitinkamą PVM tarifą. Pvz., jei prekės parduodamos kitos valstybės narės PVM mokėtojui ir išgabenamos į kitą valstybę narę (PVM įstatymo 49 str. 1 dalis) arba parduodamos ir išgabenamos į trečiąją šalį (PVMĮ 41 straipsnis), tai prekių pardavimui taikomas 0 proc. PVM tarifas.

PVM mokėtojais neregistruoti asmenys prekių pardavimą įformina sąskaita faktūra ir PVM neskaičiuoja.

PVM mokėtojas turi teisę pardavimui skirtų prekių (taip pat apmokestinamų taikant 0 proc. PVM tarifą) pirkimo PVM įtraukti į PVM atskaitą (PVM įstatymo 58 straipsnis). PVM mokėtoju neregistruotas asmuo tokią teisę įgyja, kai faktiškai įsigytas prekes panaudoja PVM apmokestinamai veiklai (pvz., kai prekes parduoda PVMĮ 49 str. 1 dalyje arba 41 straipsnyje nurodytomis sąlygomis (PVM įstatymo 631 straipsnis). PVM mokėtojai sandorius (taip pat atskaitomą PVM) deklaruoja mokestinio laikotarpio PVM deklaracijoje (forma FR0600), PVM mokėtojais neregistruoti asmenys – PVM mokėtoju neįregistruoto asmens mokėtino PVM apyskaitoje (forma FR0608).

Iš Lietuvos asmenų įsigytų prekių apmokestinimui užsienio šalyse taikomos tų šalių teisės aktų nuostatos. Paprastai, kai prekės parduodamos į trečiąją šalį, tai neatsižvelgiant į pardavėjo statusą, PVM apskaičiuoja pirkėjo šalies muitinė; kai prekės Lietuvos PVM mokėtojo parduodamos į kitą valstybę narę PVM mokėtojui ir taikomas 0 proc. PVM tarifas, tai PVM apskaičiuoja pirkėjas savo šalyje; kai prekes į kitą valstybę narę tiekia Lietuvos asmuo, neregistruotas PVM mokėtoju, užsienio šalies pirkėjui su PVM susijusių prievolių jo šalyje neatsiranda (daugiau informacijos galėtų sutekti pirkėjo šalies mokesčių administratorius)

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.