...

Dėl prekių apmokestinimo, parduodant jas JK?

Žinių bazė

2013.10.31

Sveiki, planuoju pradėti siųstis prekes iš Kinijos į Lietuvą ir iš Lietuvos siųsti į JK. Lietuvos paštu ar reikėtų mokėti kokius nors dar papildomus mokesčius, muitą ?
Ačiū

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-10-31 18:13

Kadangi prekes siųsite iš Kinijos, atkreipiu dėmesį į tai, kad remiantis LR Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVMĮ) 14...

Publikavimo data: 2013-10-31 18:13

Kadangi prekes siųsite iš Kinijos, atkreipiu dėmesį į tai, kad remiantis LR Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVMĮ) 14 str. 12 d., prievolė apskaičiuoti importo PVM atsiranda, kai prekės ne iš Europos Bendrijų teritorijos įvežamos į šalies teritoriją (Jūsų atveju – iš Kinijos į Lietuvą). Taigi importuojant prekes į Lietuvą, reikia sumokėti muitą, akcizą (jeigu jis nustatytas) ir importo PVM. Svarbu paminėti ir tai, kad skirtingoms prekėms taikomi skirtingi muito ir akcizo dydžiai, o muito dydis priklauso dar ir nuo šalies, iš kurios ta prekė yra kilusi. Daugiau informacijos rasite Muitinės departamento puslapyje adresu www.cust.lt

2009 m. lapkričio 16 d. Tarybos reglamento (EB) Nr.1186/2009, nustatančio Bendrijos atleidimo nuo muitų sistemą, (OL, 2009 L 324, p. 23) 23 – 27 straipsniuose nurodyta, kad visas prekių siuntas, išsiųstas tiesiai iš trečiosios šalies gavėjui Bendrijoje, leidžiama įvežti be importo muitų, jeigu prekių savoji vertė kiekvienoje siuntoje neviršija 150 EUR (510 Lt). Tačiau nuo importo muitų neatleidžiami alkoholio gaminiai, kvepalai ir tualetiniai vandenys, tabakas ir tabako gaminiai.  Tuo tarpu PVMĮ (Žin., 2002, Nr.35-1271) 40 str. nustatyta, jog importo PVM neapmokestinamos prekės, kurių bendra vertė neviršija 75 Lt, išskyrus etilo alkoholį, alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką ir etilo alkoholio turinčius skystus parfumerijos, kosmetikos, tualetinius preparatus. 

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.