...

Dėl naktinio mini baro atidarymo

Žinių bazė

2014.02.10

Sveiki,
Esu dirbanti pilnu etatu ir šiuo metu laukiuosi. Norėčiau atidaryti naktinį mini barą, kuris prekiautų alkoholiniais gėrimais bei tabaku nuo 23val vakaro iki 05 val ryto. Nuo ko pradėti? Kur sužinoti kokie reikalavimai? Ir dar norėčiau paklausti ar steigti UAB ar individualią įmonę? Kuris variantas geresnis, išėjus motinystės atostogoms?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2014-02-10 10:12

Pirmiausia Jums reikia pasirinkti teisinę formą: UAB ar individuali įmonė. Nuspręsti, kokią veiklos formą pasirinkti, galima remiantis šiais kriterijais: Veiklos...

Publikavimo data: 2014-02-10 10:12

Pirmiausia Jums reikia pasirinkti teisinę formą: UAB ar individuali įmonė. Nuspręsti, kokią veiklos formą pasirinkti, galima remiantis šiais kriterijais:
Veiklos pobūdis. Kokią veiklą konkrečiai planuojama vykdyti, t.y. sprendimas priklauso nuo veiklos sudėtingumo, apimties ir kitų su konkrečia planuojama vykdyti veikla susijusią aplinkybių.

Turimo kapitalo dydis. Steigiant tam tikrų rūšių juridinius asmenis yra nustatytas konkretus įstatinio kapitalo dydis, kurį juridinio asmens steigėjas privalo turėti.

Mokesčiai. Mokėtinų mokesčių dydis tiesiogiai priklauso nuo to, kokią veiklos formą asmuo pasirinko.
Atsakomybės laipsnis. Jei asmuo ketina riboti savo atsakomybę ir už verslo nesėkmes neatsakyti asmeniniu ar šeimos turtu, jam vertėtų rinktis ribotos civilinės atsakomybės juridinį asmenį.

Steigėjų skaičius. Jei yra keli ir daugiau suinteresuotų asmenų, norinčių kartu užsiimti konkrečia veikla, vertėtų veiklą vykdyti įsteigus juridinį asmenį.
Veiklos vykdymo sudėtingumo laipsnis. Užsiimti individualia veikla yra paprasčiau, t.y. nereikia kurti juridinio asmens valdymo struktūros arba atlikti kitų juridiniams asmenims būtinų formalumų.

Aktualus kriterijus yra dalyvio atsakomybė už juridinio asmens prievoles (atsakomybės laipsnis): Individuali įmonė – Akcininko ribota civilinė atsakomybė. UAB – IĮ savininko neribota civilinė atsakomybė (jeigu prievolėms įvykdyti neužtenka IĮ turto, už IĮ prievoles atsako IĮ savininkas visu savo asmeniniu turtu).

Plačiau apie teisinės formos pasirinkimą skaitykite čia: http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia/steigimas/pradedanciojo-pradziamokslis/

Šiai veiklai Jums bus reikalingi leidimai: Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas, kurį išduoda teritorinės maisto ir veterinarijos tarnybos, licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, licencija verstis mažmenine prekyba tabako gaminiais bei išorinės reklamos leidimas,  kuriuos išduoda savivaldybės.

Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas: jo gavimo procedūra rasite čia:http://www.verslovartai.lt/lt/leidimai/maisto-tvarkymo-subjekto-patvirtinimo-pazymejimas/160404/. Noriu atkreipti dėmesį, kad norint gauti šį pažymėjimą, vienas iš reikalavimų – turėti įmonės savikontrolės sistemą. Įmonės savikontrolės sistemos tikslas – pasiekti, kad įmonėje būtų vykdoma vidaus kontrolė, išaiškinami svarbūs maisto saugai veiklos etapai ir užtikrinama, kad būtų nustatytos, vykdomos, tobulinamos, palaikomos ir peržiūrimos maisto saugos procedūros: atliekama rizikos analizė, nustatomi maisto tvarkymo etapai, kur maistas gali tapti nesaugus, nustatomi jų valdymo taškai, kuriuose turi buti atliekama nuolatinė ar periodiška saugos stebėsena bei valdymas. Plačiau skaitykite čia: http://www.verslovartai.lt/lt/leidimai/imones-savikontroles-sistema/156777/

Pildant prašymą nurodykite visas planuojamas veiklos galimybes: maisto, alkoholio išsinešimas iš baro, prekyba mugėse, renginiuose, darbo laikas ir t. t., nes nuo to priklausys jūsų tolimesnė veikla, pagal šį pažymėjimą jums bus išduodama alkoholio licencija. Tad, jei jūs nenurodysite, kad norėsite prekiauti alkoholiu išsinešti ar renginiuose, jums bus išduodama licencija vartojimui vietoje ir šiuo atveju, jei jūs norėsite užsiimti mano paminėta veikla, jums reikės iš naujo gauti licencijas.

Licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais: licencijos gavimo procedūrą rasite čia: http://www.verslovartai.lt/lt/leidimu_grupes/licencija-verstis-mazmenine-prekyba-alkoholiniais-gerimais/3477/

Jei mini barą planuojate daugiabučiame name, jums reikės sutikimo. Plačiau apie tai rasite:http://www.verslovartai.lt/lt/leidimai/daugiabucio-gyvenamojo-namo-savininku-bendrijos-susirinkimo-valdybos-sutikimas-del-prekybos-alkoholiniais-gerimais-daugiabuciame-name/159631/

Licencija verstis mažmenine prekyba tabako gaminiais: licencijos išdavimo prcedūrą rasite:http://www.verslovartai.lt/lt/leidimu_grupes/licencija-verstis-mazmenine-prekyba-tabako-gaminiais/3505/

Išorinės reklamos leidimas:  patariame šį leidimą pradėti tvarkytis lygiagrečiai kartu su Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimu.

Pradėjus veiklą Jus tikrins įvairios institucijos. Būkite tam pasiruošę užpildydami kontrolinius klausimynus. Kontroliniai klausimynai – tai verslo priežiūrą atliekančių institucijų dokumentai, pagal kuriuos atliekami ūkio subjektų patikrinimai. Jie sudaryti iš kontrolinių klausimų, kurie atspindi svarbiausius teisės aktų reikalavimus ūkio subjektams bei yra suformuluoti aiškiai, suprantamai. Už reikalavimus, neįtrauktus į kontrolinį klausimyną, priežiūros institucija neskiria poveikio priemonių (visų pirma, baudų), tačiau konsultuoja, išskyrus išimtinius atvejus, kai poveikio priemonės yra būtinos siekiant užkirsti kelią reikšmingos žalos ar pavojaus visuomenei ar aplinkai atsiradimui (t. y. kai tam tikras į klausimyną neįtrauktas aspektas tam tikromis aplinkybėmis yra esminis), taip pat siekiant užkirsti kelią ūkio subjektui tyčia nesilaikyti teisės aktų reikalavimų, kai jis jau buvo įspėtas ir konsultuotas dėl jų nesilaikymo. Klausimynus rasite čia:http://www.verslovartai.lt/lt/kontroliniai-klausimynai/

Daugiau patarimų ir reikalavimų rasite viešojo maitinimo atmintinėje:http://www.verslovartai.lt/lt/atmintines/maitinimas/1/

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.