...

Dėl internetinėje parduotuvėje perpardavinėjamų gamintojų prekių

Žinių bazė

2020.06.10

Sveiki. Internetinėje parduotuvėje sukuriama platforma, prie kurios prisiregistravę gamintojai gali prekiauti savomis prekėmis. Prekes išsiunčia pardavėjas, tačiau pirkėjas perveda pinigus ne paradvėjui, o platformai, kuri vėliau atsiskaito su pardavėju pervesdama pinigų sumą likusią po platformos mokesčio, išlaidos mokėjimui atlikti ir pan.

Šiuo atveju platformos sąvininkas (kadangi jis gauna pinigus iš pirkėjo), pirkėjui išrašo sąskaitą, tačiau koks dokumentas turi pagrįsti pardavėjo ir platformos sąvininko santykį? Kas kam išrašo sąskaitą ar kokį kitokį dokumentą nurodantį platformos išlaidas pardavėjui?
Jei pardavėjas neturi individualios veiklos, verslo liudijimo ar kito oficialaus pardavėjo statuso, ar jis gali pardavinėti/perpardavinėti tokias prekes platformoje, kad ir labai mažais kiekiais? Pvz. moterėlė mezga kojines, jų per sezoną parduoda 10 porų per platformą. Ar moterėlė turi turėti verslo liudijimą ar kitą dokumentą? Ar jai platformai turi išrašyti sąskaitą ar kvitą už parduotą prekę?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Edita Naidaitė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2020-07-13 11:15

Visi pardavėjai, kurie gauna pajamas iš savo prekių ar paslaugų, privalo turėti registruotą veiklą pagal pažymą (Jūsų minimu atveju, verslo...

Publikavimo data: 2020-07-13 11:15

Visi pardavėjai, kurie gauna pajamas iš savo prekių ar paslaugų, privalo turėti registruotą veiklą pagal pažymą (Jūsų minimu atveju, verslo liudijimas tinka tik prekybai turgavietėje), nesvarbu kokiais kiekiais vyksta prekyba. Jei moteris numezga kojines ir jas parduoda, kaip minėjote ,pvz., 10 porų, veiklą pagal pažymą gali išsiimti tik tam mėnesiui, o vėliau ją užsidaryti. Už parduotas prekes elektroninei parduotuvei ji turi išrašyti sąskaitą. Platformos valdytojas, žmogus, kuris kuruoja elektroninę prekybą taip pat privalo turėti veiklą pagal pažymą. Sistema būtų tokia, kad platformos valdytojas perka prekes iš smulkiųjų verslininkų, amatininkų, kuriems apmoka už prekes pagal pateiktas sąskaitas, o pats išrašo sąskaitas tiems, kas tas prekes nuperka iš platformoje esančios elektroninės parduotuvės. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, pajamų mokestis sumokamas nuo faktiškai gautų metinių individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų. Apskaičiuojant apmokestinamąsias pajamas iš uždirbtų pajamų galima atimti leidžiamus atskaitymus (išlaidas patirtas pajamoms uždirbti). Taikant supaprastintą tvarką, leidžiamais atskaitymais galima pripažinti fiksuotą dydį t. y. 30 proc. gautų individualios veiklos pajamų. Pasibaigus metams asmenys deklaruoja savo pajamas bei sumoka nustatytus mokesčius.

Ekspertai

Edita Naidaitė

Edita Naidaitė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.