...

Daiktų perpardavinėjimas internetu, kokia apskaita?

Žinių bazė

2014.01.19

Laba diena, norėčiau pasiteirauti kokie dokumentai būtų reikalingi norint internetu pardavinėti daiktus atsiųstus iš Indijos, Tailando? Ir jeigu tai periodinė veikla (ne nuolatinė) ar keičiasi dokumentų tvarkymo tvarka? Kokia dokumentacija reikalinga, įforminanti pajamas?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-01-19 21:29

Iš pateiktos informacijos neaišku, kokią veiklos formą pasirinkę planuojate pardavinėti daiktus, atsiųstus iš Indijos bei Tailando. Tačiau kadangi tai el.prekyba...

Publikavimo data: 2014-01-19 21:29

Iš pateiktos informacijos neaišku, kokią veiklos formą pasirinkę planuojate pardavinėti daiktus, atsiųstus iš Indijos bei Tailando. Tačiau kadangi tai el.prekyba – Jums tinka arba individuali veikla pagal pažymą (veiklos vykdymas pagal verslo liudijimą šiuo atveju negalimas), arba kita verslo forma, pavyzdžiui, MB, UAB ar kt. Būtent nuo pasirinktos verslo formos ir priklauso keliami reikalavimai apskaitai.
Dar norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad nors planuojate vykdyti veiklą ne nuolatos, o periodiškai (būdingas sezoniškumas), Jūs vis tiek vykdote veiklą (t.y. veiklą turite konkretų tikslą – siekiate naudos bei gauti pajamų, be to, tokia veikla verčiatės savarankiškai tęstinį laikotarpį), todėl visą veiklos vykdymo laikotarpį privalote tinkamai, laiku ir teisingai vesti apskaitą pagal tai veiklos formai keliamus reikalavimus. 

Dėl keliamų reikalavimų apskaitos vedimui bei išrašomiems ir gaunamiems dokumentams: visą informaciją apie apskaitos vedimą, mokėtinus mokesčius, jų terminus bei atskaitomybę vietinėms valdžios institucijoms rasite mokesčių administratoriaus tinklapyje (www.vmi.lt), atitinkamos verslo formos įstatyme bei LR CK.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.