...

Batų parduotuvė

Žinių bazė

2013.11.18

Ar yra legalu Lietuvoje perpardavinėt batus, kelnes, kepures maikes ir pan. tokių prekės ženklų kaip : nike, adidas vans ir pan. kurias aš nusipirkčiau iš parduotuvių užsienyje tokių kaip: sportdirect ar kokiu išparduotuvių kurios prekiauja tų firmų batais, drabužiais? Ar yra būtina gaut kažkokius leidimus iš nike, adidas ir pan, kad galėčiau aš jas perparduot už savo kainą. Turiu UAB. Jei reikai gauti leidimus, kaip tai padaryti?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-11-18 14:20

Atsakymas į Jūsų klausimą gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas. Iš esmės galimi du scenarijai. Pagal bendrąją taisyklę, kai prekės...

Publikavimo data: 2013-11-18 14:20

Atsakymas į Jūsų klausimą gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas. Iš esmės galimi du scenarijai.

Pagal bendrąją taisyklę, kai prekės susijusios su kokiomis nors intelektinės nuosavybės teisėmis, įskaitant teisę į prekių ženklų apsaugą (Jūsų atveju, pvz., batai, kelnės, kepurės ir pan. su tokiais prekės ženklais kaip Nike, Adidas ir t. t.), šių teisių turėtojas, pasinaudodamas jų išimtiniu ir teritoriniu pobūdžiu, iš esmės turi galimybę drausti tokių prekių įvežimą arba išvežimą iš teisių galiojimo teritorijos. Tokia situacija galima perkant iš (ir po to perparduodant, pvz., Lietuvoje) ar parduodant prekes ne EEE teritorijoje. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į atitinkamą teisių turėtoją ir gauti jo leidimą (greičiausiai pasirašant tam tikrą licencinę sutartį ar kitu teisių turėtojui priimtinu būdu).

Kita vertus, Europos Sąjungoje (ES), siekiant kovoti su paralelinio importo ribojimu valstybėse narėse, galioja platinimo teisės išnaudojimo taisyklė, kurios esmė yra ta, jog teisių turėtojui ar jo sutikimu kitiems asmenims pirmą kartą išleidus į pardavimą prekes su atitinkamu, pvz., prekės ženklu, tolimesnis šių prekių platinimas (perpardavinėjimas) nebegali būti ribojamas. Ši taisyklė taikoma ne tik ES, bet ir visoje Europos Ekonominės Erdvės (EEE) teritorijoje. Todėl pirkdamas tokias prekes iš, pvz., Jungtinėje Karalystėje teisėtai jomis prekiaujančių distributorių, galėtumėte jas be jokių ribojimų šiandieną perparduoti Lietuvoje, t. y. jokio leidimo Jums nereikėtų.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.