...

Banko sąskaitos užsienyje registravimas ir mokesčiai

Žinių bazė

2013.07.16

Sveiki. Domiuosi banko sąskaitos užsienyje (Anglija) registravimu uždarbio pagrindais, kadangi ta įmonė negali pervesti pinigų į Lietuvos sąskaitą. Pinigai būtų mokami už tam tikrą reklamą internete. Planuojamos pajamos apie keli šimtai litų per mėnesį. Kuriai šaliai tuomet turėčiau mokėti mokesčius? Ir ar reikalinga registruoti individualią veiklą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-07-16 16:31

Atsakymas. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085; toliau – GPMĮ) 2 str. 7 dalimi, individuali...

Publikavimo data: 2013-07-16 16:31

Atsakymas. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085; toliau – GPMĮ) 2 str. 7 dalimi, individuali veikla – tai savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Todėl, kai gyventojo vykdoma veikla atitinka savarankiškumo, versliškumo, tęstinumo požymius ir tokios veiklos tikslas – ekonominės naudos siekimas, tai tokia veikla kvalifikuojama kaip individuali veikla. Taigi, nuolatinis Lietuvos gyventojas, kuris fiziškai būdamas Lietuvoje ketina užsiimti reklamos veikla internetu, tokią veiklą gali vykdyti įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą. Kalendoriniams metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 d. gyventojas visas – tiek užsienyje, tiek Lietuvoje per metus gautas (uždirbtas) pajamas, iš jų ir individualios veiklos pajamas turi deklaruoti mokesčių administratoriui, pateikiant metinę pajamų deklaraciją, ir sumokėti mokesčius į Lietuvos biudžetą. Pajamos gautos iš reklamos veiklos, kurios pagal GPMĮ 2 str. 35 dalį priskiriamos laisvosioms profesijoms (pvz., reklamos kūrimas ir pan.), apmokestinamos taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą, o pajamos, kurios nepriskiriamos laisvųjų profesijų veiklai (pvz., reklamos agentai), apmokestinamos taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą. 

Už suteiktas paslaugas pinigai gali būti pervedami į gyventojo atidarytas banko sąskaitas tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Pažymėtina, kad, vadovaujantis Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2003 m. birželio 19 d. įsakymu Nr. V-176 (Žin., 2003, Nr. 61-2828; 2012, Nr. 70-3652), nuolatiniai Lietuvos gyventojai kartu su metine pajamų deklaracija mokesčių administratoriui turi pateikti Pranešimą (FR0526 forma) apie per ataskaitinį laikotarpį užsienio valstybių kredito, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigose atidarytas ir uždarytas sąskaitas, bei atidarytas/uždarytas elektronines sąskaitas.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.