...

Ar reikia verslo liudijimo norint prekiauti savo užaugintomis gėlėmis namie ir prie kapiniu?

Žinių bazė

2014.04.02

Norėčiau prekiauti savo užaugintomis našlaitėmis nemie ir prie kapų. Ar man reikia išsipirkti verslo liudijimą, ar mokėti kokius kitus mokesčius? O gal tik užtenka susimokėti už vietą kur pardavinesiu?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vitalija Stankevičiūtė

Teisininkė / UAB „Ius Viridis“

Publikavimo data: 2014-04-02 08:46

Jūsų ketinamą prekybą savo užaugintomis gėlėmis namie ir prie kapinių galima vykdyti tiek pagal individualios veiklos pažymą, tiek pagal verslo...

Publikavimo data: 2014-04-02 08:46

Jūsų ketinamą prekybą savo užaugintomis gėlėmis namie ir prie kapinių galima vykdyti tiek pagal individualios veiklos pažymą, tiek pagal verslo liudijimą. Vienas iš pagrindinių individualios veiklos pagal pažymą ir individualios veiklos įsigijus verslo liudijimą skirtumų – apmokestinimas. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, mokamas gyventojų pajamų mokestis, kurio įmokos mokamos metams pasibaigus nuo gautų (uždirbtų) apmokestinamų pajamų. Šiuo atveju būtų mokamas 5 proc. dydžio pajamų mokestis, kuris mokamas nuo skirtumo, kuris gaunamas iš gautų ar uždirbtų individualios veiklos pajamų, atėmus leidžiamus atsiskaitymus.

O vykdant veiklą įsigyjant verslo liudijimą turėsite sumokėti savivaldybių tarybų nustatytą fiksuoto dydžio pajamų mokestį, kuris skaičiuojamas proporcingai išduodamo verslo liudijimo galiojimo laikotarpiui ir turi būti sumokėtas iki verslo liudijimo išdavimo. Jeigu vykdant veiklą įsigijus verslo liudijimą pajamos gautos iš juridinių asmenų viršija 15.500 Lt visų mokestinio laikotarpio pajamų gautų iš verslo liudijime nurodytos veiklos, tuomet visos pajamos iš juridinių asmenų apmokestinamos kaip pajamos iš individualios veiklos pagal pažymą.

Taigi, sprendžiant dėl individualios veiklos vykdymo, svarbu įsivertinti planuojamų pajamų dydį bei apskaičiuoti mokėtiną mokesčių dydį pagal individualios veiklos pažymą ir palyginti su verslo liudijimo išdavimo kaina. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad neužtenka susimokėti vien tik už vietą kur pardavinėsite, turite apsispęsti ar veiklą , kurios ekonominės veiklos rūšies kodas – 478900, vykdysite pagal individualios veiklos pažymą ar pagal verslo liudijimą.

Ekspertai

Vitalija Stankevičiūtė

Vitalija Stankevičiūtė

Teisininkė / UAB „Ius Viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.