...

Ar reikia mokėti PVM perkant iš didmenininko ir parduodant prekes PVM mokėtojams?

Žinių bazė

2013.07.23

Mes (mažoji bendrija) perkame trąšas iš didmenininko kurie trąšas importuoja iš trečiųjų šalių. Mes trąšas parduodame ūkininkams kurie yra PVM mokėtojai. Ar mums perkant iš didmenininko reikia mokėti PVM?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2013-07-23 18:08

Jeigu perkate prekes ar paslaugas (išskyrus retas išimtis) iš pardavėjo, kuris įsiregistravęs PVM mokėtoju, Jūs pardavėjui mokate už prekę ar...

Publikavimo data: 2013-07-23 18:08

Jeigu perkate prekes ar paslaugas (išskyrus retas išimtis) iš pardavėjo, kuris įsiregistravęs PVM mokėtoju, Jūs pardavėjui mokate už prekę ar paslaugą su PVM. Pardavėjas sąskaitoje ar kasos aparato čekyje nurodo koks yra pridėtinės vertės mokestis.

Jeigu Jūsų įmonė (klausiamu atveju MB) neįsiregistravusi PVM mokėtoju, sumokėtą PVM traukiate į sąnaudas. Parduodami prekę neišskiriate PVM.

Jei įmonė įsiregistravusi PVM mokėtoja, Jūs sumokėtą PVM traukiate į gautiną PVM. Parduodami prekę sąskaitoje išskiriate PVM ir traukiate į mokėtiną PVM. Mėnesio gale, priklausomai nuo to ar daugiau susidarė mokėtino ar gautino PVM, turite grąžintiną arba mokėtiną PVM. 

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.