...

Ar reikia mokėti PVM Lietuvoje, vykdant individualią atlikėjo veiklą užsienyje?

Žinių bazė

2013.02.08

Esu nuolatinis Lietuvos gyventojas ir man yra siūloma pasirašyti sutartį su Olandijoje įsteigta atlikėjų agentūra, ieškančia renginių organizatorių, kurių renginiuose agentūros atlikejai galetų viešai atlikti kūrinius. Šiuo atveju vykdoma veikla pagal pažymą. Kadangi nei atlikėjų agentūra, nei organizatorius už mano įvykdytą paslaugą nemokėtų PVM, iš manęs prašo PVM mokėtojo kodo, kuris sutartyje būtų kaip įrodymas, jog PVM aš moku savanoriškai.
Ar būtina man apskritai mokėti PVM šiuo atveju? Ar privalau tapti PVM mokėtoju? Jeigu būtina registruotis, kokio dydžio mokėtinas PVM būtų? Turiu pamineti, jog bendra honoraro(-ų) suma gali būti apie 1000-4000 litų per metus.
Beje, jei atlikėjo veikla būtų vykdoma užsienio šalyse, ar mokesčių mokėjimas man galiotų toks pat, kaip nurodyta šiame straipsnyje?

http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/182/Kaip-moketi-mokescius-dirbant-atlikeju-pagal-individualios-veiklos-pazyma

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-02-08 13:48

Remiantis LR PVM įstatymo 13 str. 2 d. ir atitinkamai 2006 11 28 tarybos direktyva 2006/112/EB 44 str., jūsų minimas...

Publikavimo data: 2013-02-08 13:48

Remiantis LR PVM įstatymo 13 str. 2 d. ir atitinkamai 2006 11 28 tarybos direktyva 2006/112/EB 44 str., jūsų minimas paslaugos teikimas yra ne PVM objektas Lietuvoje. Jūs, Lietuvos apmokestinamas asmuo, tiekiate paslaugą užsienio apmokestinamajam asmeniui ir, kadangi paslaugos pirkėjas yra įsikūręs ne Lietuvoje, toks sandoris yra ne PVM objektas Lietuvoje, nesvarbu, ar jūs (pardavėjas) būtumėte įsiregistravę į PVM mokėtojų registrą Lietuvoje. Todėl šiuo atveju PVM mokėti jums nereikia ir neprivalote tapti PVM mokėtoju.

Dėl apmokestinimo, kai Lietuvos atlikėjas vykdo individualiąją veiklą Lietuvoje ir Olandijoje: jeigu gautos pajamos tiek iš vykdomų sandorių Lietuvoje, tiek Olandijoje būtų apmokestinamos Lietuvoje, tai galiotų jūsų nurodytame strapsnyje minimi įmokų tarifai. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad ne visada gautos pajamos iš užsienio valstybių apmokestinamos tiktai Lietuvoje.

Gyventojų pajamų mokestis. Remiantis Lietuvos Respublikos ir Nyderlandų Karalystės sutartimi dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo ir fiskalinių pažeidimo išvengimo, jeigu jūs Olandijoje neturite nuolatinės veiklavietės arba Olandijoje laikotarpiu, prasidedančiu arba pasibaigiančiu duotais finansiniais metais, ištisai arba su pertraukomis būnate trumpiau nei 183 dienas, tai visos pajamos, tiek uždirbtos vykdant veiklą Olandijoje, tiek Lietuvoje, apmokestinamos Lietuvoje. Priešingu atveju pajamos gali būti apmokestinamos Olandijoje, bet pabrėžiu, kad tik ta pajamų dalis, gauta už darbus, atliktus Olandijoje.

Jeigu pajamų dalis, gauta už darbus, atliktus Olandijoje, apmokestinama Olandijoje, ta išlaidų dalis, skirta pajamoms Olandijoje uždirbti, negali būti atimta iš Lietuvoje uždirbtų pajamų – apmokestinant Lietuvoje uždirbtas pajamas iš jų atimamos tik faktiškai toms pajamoms uždirbti patirtos išlaidos.

Socialinio draudimo įmokos. Lietuvos fizinis asmuo, vykdantis individualiąją veiklą tiek Lietuvoje, tiek kitoje ES valstybėje, gali kreiptis dėl A1 pažymėjimo (pažymėjimas dėl jo turėtojui taikomų socialinės apsaugos teisės aktų) išdavimo – gavęs šį dokumentą asmuo socialinio draudimo įmokas mokėtų tik Lietuvoje.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.