...

Ar galima išsiimti individualią veiklą pagal pažymą ir dirbti užsienyje vienam asmeniui?

Žinių bazė

2014.03.05

Tai gali atrodyti kaip su darbo santykiais susijęs darbas, tačiau dirbčiau ne pagal darbo sutartį t.y. nebūtų nustatomos darbo valandos, visas išlaidas pajamoms uždirbti dengčiau pats ir pan. kaip galėčiau tokį susitarimą su asmeniu įvardinti kuriam dirbčiau Švedijoje? dirbčiau įvairius pagalbinius darbus.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Artūras Tukleris

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Publikavimo data: 2014-03-05 11:26

Gyventojas įregistravęs veiklą Lietuvoje (individualią veiklą pagal pažymą ir (arba) įsigijęs verslo liudijimą) mokesčių mokėjimo tikslais gali ją vykdyti ir...

Publikavimo data: 2014-03-05 11:26

Gyventojas įregistravęs veiklą Lietuvoje (individualią veiklą pagal pažymą ir (arba) įsigijęs verslo liudijimą) mokesčių mokėjimo tikslais gali ją vykdyti ir užsienyje, tačiau dėl informacijos apie veiklos vykdymui konkrečioje užsienio valstybėje keliamus reikalavimus, gyventojas turėtų kreiptis į tos užsienio valstybės (pvz. Švedijos) mokesčių administratorių ir/ar kitas kompetentingas institucijas.

Visos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gautos individualios veiklos pajamos, kurios nepriskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms, apmokestinamos Lietuvoje. Įregistravus individualią veiklą pagal pažymą gyventojo gautos pajamos, atėmus faktiškai patirtas išlaidas (arba išlaidoms priskiriant 30 proc. veiklos pajamų, jei gyventojas nepageidauja rinkti išlaidas patvirtinančių dokumentų) apmokestinamos taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą (vykdant gamybos, prekybos, kai kurių paslaugų teikimo veiklą) arba 15 proc. pajamų mokesčio tarifą (jei pajamos gaunamos iš laisvųjų profesijų veiklos ir/ar vertybinių popierių pardavimo). Nuo individualios veiklos pajamų gyventojas turi mokėti 9 proc. dydžio PSD ir 28,5 proc. dydžio VSD įmokas, kurios skaičiuojamos nuo 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų.

Tačiau, jeigu pagal Lietuvos ir Švedijos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties nuostatas Švedijai yra suteikta teisė apmokestinti nuolatinio Lietuvos gyventojo Švedijoje gautas individualios veiklos pajamas, tai Lietuvoje naikinamas tokių pajamų dvigubas apmokestinimas (t.y. šios pajamos Lietuvoje pajamų mokesčiu neapmokestinamos), jei gyventojas pateikia dokumentus, įrodančius pajamų ar jam tapataus mokesčio sumokėjimą Švedijoje.

Ekspertai

Artūras Tukleris

Artūras Tukleris

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.