...

Ar galima gaminti ir pardavinėti maistą mobilioje virtuvėje, spec autobusiuke?

Žinių bazė

2013.12.02

Kokie reikalavimai, jeigu galima. Ir kokia veiklos formą rekomenduotumėte?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2013-12-02 20:35

Maisto tvarkymo veikla leidžiama vykdyti mobiliosiose patalpose, įskaitant mobiliuosiuos automobilius. Tačiau tokioms patalpoms yra keliami specialūs patalpų projektavimo ir higienos...

Publikavimo data: 2013-12-02 20:35

Maisto tvarkymo veikla leidžiama vykdyti mobiliosiose patalpose, įskaitant mobiliuosiuos automobilius. Tačiau tokioms patalpoms yra keliami specialūs patalpų projektavimo ir higienos reikalavimai (visi reikalavimai detaliai aptarti Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos). LR maisto įstatyme nustatyta, jog tvarkyti maistą galima tik turint Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį išduoda atitinkama teritorinė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Siekiant gauti minėtą pažymą, teritorinei valstybinei Maisto ir veterinarijos tarnybai turi būti pateikiamas nustatytos formos prašymas, maisto tvarkymo patalpų projektas su įrenginių išdėstymu, maisto tvarkymo proceso aprašymas, numatomas darbuotojų skaičius. Tik įvertinus maisto tvarkymo veiklos sąlygas ir jų atitikimą teisės aktų reikalavimams yra išduodamas minėtas pažymėjimas.

Tinkamiausią veiklos formos pasirinkimą lemia įvairios aplinkybės – nuo planuojamos vykdyti veiklos trukmės, kapitalo dydžio iki mokesčių, atsakomybės ribų, darbuotojų samdymo. Atsižvelgiant į tai, savo veiklą vykdysite terminuotai ar nuolat, patartina rinktis vykdyti individualią veiklą nesteigiant juridinio asmens arba įkurti individualią įmonę, kuriai taikomos paprastesnės veiklos sąlygos.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.