...

Ar gali UAB savininkas bei jos direktorius vykdyti kitas veiklas su verslo liudijimu?

Žinių bazė

2020.04.25

Ar gali UAB savininkas bei jos direktorius vykdyti kitas veiklas su verslo liudijimu? Veikla nesusijusi su UAB veikla. Kaip tokiu atveju skaičiuojami mokesčiai? Kiekvienu atveju pats asmuo, atsižvelgdamas į gaunamų pajamų ir patiriamų sąnaudų balansą, gali pasirinkti, ar veiklą vykdyti pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą. Verslo liudijimo atveju asmuo moka fiksuotą savivaldybės nustatytą gyventojų pajamų mokestį, individualios veiklos atveju asmuo moka 5% (15% jei yra laisvosios profesijos atstovas) gyventojų pajamų mokestį nuo gautų pajamų.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2020-05-11 11:53

Mokesčių teisės aktai nedraudžia gyventojui gauti pajamų iš skirtingų veiklų, tačiau atsižvelgiant į vykdomos veiklos pobūdį ir taikomus reikalavimus, taiko...

Publikavimo data: 2020-05-11 11:53

Mokesčių teisės aktai nedraudžia gyventojui gauti pajamų iš skirtingų veiklų, tačiau atsižvelgiant į vykdomos veiklos pobūdį ir taikomus reikalavimus, taiko skirtingą gautų pajamų apmokestinimo režimą. UAB savininkas bei jos direktorius gali verstis savarankiška individualia veikla, įsigijęs verslo liudijimą, jeigu pageidaujama vykdyti veiklos rūšis yra nurodyta veiklos rūšių sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 „Dėl Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių ir veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašo“. Svarbu, kad vykdoma veikla būtų savarankiška, t. y. gyventojo veiklos santykiai su asmenimis, kuriems bus teikiamos paslaugos/parduodamos prekės iš esmės turi skirtis nuo darbdavio ir darbuotojo santykių ir neturėti įprastiems darbo santykiams būdingų požymių: susitarimo dėl darbo apmokėjimo, darbo vietos ir funkcijų, darbo laiko, atostogų ir pan. Įsigyjant verslo liudijimą turi būti sumokamas atitinkamai veiklos rūšiai nustatytas fiksuoto dydžio pajamų mokestis (nustato kiekviena savivaldybės taryba individualiai), bei mokamos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokos (šias įmokas administruoja SoDra). Atskirų veiklos rūšių verslo liudijimams yra nustatyti apribojimai. Pavyzdžiui, įsigytas gamybos ir paslaugų verslo liudijimas suteikia teisę gyventojui gauti pajamas iš verslo liudijime nurodytos veiklos, teikiant paslaugas juridiniam asmeniui, jeigu verslo liudijime nurodytos veiklos rūšis nėra viena iš veiklos, kuria verčiasi juridinis asmuo, rūšių ir, jeigu iš juridiniams asmenims suteiktų paslaugų gautos pajamos nėra didesnės kaip 4 500 eurų per kalendorinius metus. Jeigu dėl baigtinio veiklos rūšių sąrašo ar kitų verslo liudijimams nustatytų apribojimų gyventojas negali ar nepageidauja vykdyti individualios veiklos pagal verslo liudijimą, tuomet jis gali vykdyti savarankišką individualią veiklą pagal pažymą (iš šios veiklos gautoms pajamoms taikomas kitas pajamų apmokestinimo režimas). Individualios veiklos pajamos, nepriklausomai nuo veiklos rūšies (skirstymas į laisvąsias profesijas ir kt. nebegalioja), iš jų atėmus leidžiamus atskaitymus (faktiškai patirtas išlaidas arba sumą, lygią 30 procentų pajamų), apmokestinamos taikant 15 procentų tarifą. Pritaikius mokesčių kreditą, faktiškai apskaičiuota pajamų mokesčio suma sudaro 5 proc. apmokestinamųjų pajamų, jeigu individualios veiklos apmokestinamosios pajamos neviršija 20 000 eurų per metus. Pajamoms viršijus 20 000 eurų sumą apskaičiuota pajamų mokesčio suma didėja, kol pasiekia nekintančią 15 proc. apmokestinamųjų pajamų sudarančią sumą. Nuo individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų mokamos VSD ir PSD įmokos.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.