...

Ar gali du asmenys vykdyti tą pačią veiklą pagal individuąlią veiklą pagal pažymą?

Žinių bazė

2014.02.15

Ar gali du asmenys vykdyti tą pačią veiklą ir užsiimti ta pačia veikla pagal individuąlią veiklą pagal pažymą? Planuoju su broliu prekiauti devėtais rūbais (atsidaryti parduotuvę). Užsiimsiu individualia veikla pagal pažymą. Ar mano brolis gali vykdyti tokią pačią veiklą ar man būtina jį įdarbinti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2014-02-15 17:10

Pirmiausia pažymėtina, kad veikla pagal individualiosios veiklos pažymą bei darbo santykiai pagal darbo  sutartį yra iš  esmės  skirtingi.  Norėdami  užsiimti ...

Publikavimo data: 2014-02-15 17:10

Pirmiausia pažymėtina, kad veikla pagal individualiosios veiklos pažymą bei darbo santykiai pagal darbo  sutartį yra iš  esmės  skirtingi.  Norėdami  užsiimti  jūsų  nurodyta  veikla  galite pasirinkti abu variantus, t. y. abu vykdyti veiklą pagal individualiosios veiklos pažymą arba įdarbinti kitą asmenį vadovaudamiesi Darbo kodekso 99 straipsniu.    Asmenys,   vykdantys   individualiąją   veiklą  pagal  pažymą,   gali  sudaryti  jungtinės  veiklos (partnerystės)  sutartį.  Civiliniame  kodekse  6.969  straipsnyje  nustatyta,  kad  jungtinės  veiklos (partnerystės) sutartimi du ar daugiau asmenų (partnerių) kooperuodami savo turtą, darbą ar žinias įsipareigoja veikti dėl bendro tam tikro, neprieštaraujančio įstatymui tikslo arba tam tikros veiklos.Pelnas,  gautas  iš  jungtinės  veiklos,  paskirstomas  partneriams  proporcingai  kiekvieno  jų  indėlio  į bendrą  veiklą  vertei,  jei  ko  kito  nenustato  jungtinės  veiklos  sutartis  (CK  6.976  str.).  Jungtinės veiklos  sutartimi  galima  nustatyti,  kad  bendrus reikalus  tvarko  vienas  iš  partnerių  visų  partnerių vardu  arba  visi  partneriai  kartu.  Paminėtina,  kad  iš  jungtinės  veiklos  gautos  pajamos  būtų priskiriamos prie individualiosios veiklos pajamų ir apmokestinamos kaip individualiosios veiklos pajamos.

Ekspertai

Augustina Martinėlytė

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.