...

Ar galėčiau užsiimti individualia veikla su verslo liudijimu, kepti desertus pagal užsakymus?

Žinių bazė

2014.02.25

Norėjau paklausti ar galėčiau išsiimti verslo liudijimą, jei norėčiau pradėti gaminti pagal užsakymus tortus, pyragus ir kitus saldžiuosius kepinius? Gamyba vyktų namuose.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-02-25 20:01

Atsakydami į Jūsų pateiktą klausimą, atkreipiame dėmesį jog individualios veiklos pagal verslo liudijimą vykdymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m....

Publikavimo data: 2014-02-25 20:01

Atsakydami į Jūsų pateiktą klausimą, atkreipiame dėmesį jog individualios veiklos pagal verslo liudijimą vykdymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1791 patvirtintos Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklės (toliau – Taisyklės) ir Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašas.

Jūsų nurodyta veiklai, desertų gamybai, priskirtinas Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus (EVRK) kodas – EVRK 10.72 – Džiūvėsių ir sausainių gamyba; ilgai išsilaikančių konditerijos kepinių ir pyragaičių gamyba. Tokia veikla yra įtraukta į Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašą, todėl nėra jokių kliūčių, įgyvendinus Verslo liudijimų išdavimo gyventojams tvarkos taisyklėse nurodytas sąlygas gauti verslo liudijimą.

Maisto tvarkymo veikla (įskaitant maisto gaminimą, ruošimą, pakavimą, laikymą, saugojimą, gabenimą, paskirstymą, tiekimą, pateikimą parduoti ar pardavimą) detaliai reglamentuota teisės aktuose. Lietuvos Respublikos maisto įstatyme yra nurodyta, jog tvarkyti maistą galima tik Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta ir su Sveikatos apsaugos ministerija suderinta tvarka patvirtintose maisto tvarkymo vietose, turinčiose nustatyta tvarka išduotus maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus. Tokių pažymėjimų išdavimo tvarką numato Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. B1-527 patvirtinti „Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimai“.

Remiantis minėtais reikalavimais maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas (toliau – Pažymėjimas) būtinas visiems asmenims (tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims, veikiantiems pagal verslo liudijimą) darantiems tiesioginę įtaką maisto saugai ir kokybei (maisto produktų gamybos, viešojo maitinimo, didmeninės ir mažmeninės prekybos, fasavimo ir pakavimo, tiekimo). Šio Pažymėjimo išdavimo klausimas sprendžiamas teritorinėje Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje pateikus: (a) nustatytos formos prašymą dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo išdavimo; (b) maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu; (c) maisto tvarkymo proceso aprašymą (pvz.: prekyba nefasuotais produktais, pagamintų patiekalų išvežiojimas ir kt.), projektines gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių, steigiamuose subjektuose – numatomą subjekto darbuotojų skaičių; (d) dokumentus, reglamentuojančius Rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų principais pagrįstą savikontrolės sistemą, vadovaujantis Lietuvos higienos normos HN 15: 2005 „Maisto higiena“ nuostatomis. Pažymėtina, jog Pažymėjimo išdavimo klausimą Valstybinės maisto ir veterinarijos inspekcija svarsto tik įvertinus maisto tvarkymo veiklos sąlygas vietoje.

Pagal Lietuvoje tiesiogiai taikomą reglamentą Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos, patalpų, kuriose yra sandėliuojami maisto produktai, išplanavimas, dizainas, statyba, vieta ir dydis turi užtikrinti adekvačią tvarką ir švarą, saugoti nuo nešvarumų kaupimosi bei užtikrinti reikiamą temperatūros rėžimą. Maisto tvarkymo patalpos turi būti įvertintos Maisto ir veterinarijos tarnybos, o šis įvertinimas yra atliekamas išduodant maisto tvarkymo subjekto pažymėjimą.

Pažymėjimo išdavimo tvarka detaliai aprašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.