Apartamentų nuoma užsieniečiams
2014.02.26
Laba diena,
norėčiau pradėti apartamentų nuomos verslą. Turiu keletą laisvų būtų Vilniaus centre, noriu juos įrengti ir nuomoti trumpai atvykstantiems užsieniečiams. Nežinau, kaip tai juridiškai įteisinti? kokius mokesčius turėčiau mokėti valstybei? ar turėčiau išsiimti verslo liudijimą ar tai būtų individuali veikla?
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė
Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”
Publikavimo data: 2020-01-03 11:09
Atsakydami į klausimą noriu pažymėti, kad nuo 2010 m. sausio 1 d. nekilnojamojo pagal prigimtį turto nuomos veikla pagal GPMĮ...
Publikavimo data: 2020-01-03 11:09
Atsakydami į klausimą noriu pažymėti, kad nuo 2010 m. sausio 1 d. nekilnojamojo pagal prigimtį turto nuomos veikla pagal GPMĮ nuostatas nebelaikoma individualia veikla. Tačiau fiziniam asmeniui nuomojant gyvenamosios paskirties patalpas kitam fiziniam asmeniui, jis gali pasirinkti - veiklą vykdyti pagal verslo liudijimą arba su fiziniu asmeniu sudaryti Patalpų nuomos sutartį. Atkreiptinas dėmesys, jog įsigijus gyvenamosios paskirties patalpų nuomos veiklos verslo liudijimą, gali būti vykdoma tiek ilgalaikė, tiek ir trumpalaikė nuoma, tačiau nuomojamos gali būti tik gyvenamosios paskirties patalpos, todėl gamybinės, komercinės ar kitos (ne gyvenamosios) paskirties patalpos į šią veiklos rūšį nepatenka. Veiklą vykdant pagal verslo liudijimą, turi būti sumokėta fiksuota GPM dydžio suma prieš veiklos pradžią (Vilniuje gyvenamąsias patalpas norintis nuomoti asmuo verslo liudijimą metams turi įsigyti už 1700 Lt), tačiau jeigu pajamos iš patalpų nuomos viršytų 155 000 litų ribą, jos jau būtų apmokestinamos 15 proc. GPM. Pažymėtina, jog fiksuota GPM dydžio suma gali būti proporcingai apskaičiuota, jeigu verslo liudijimas būtų įsigyjamas trumpesniam laikotarpiui. Atminkite, jog gyventojai, kurie įsigyja nekilnojamojo turto nuomos verslo liudijimą ir nėra drausti PSD, PSD įmokas turi mokėti kaip savarankiškai besidraudžiantys asmenys (įmokos kodas - 1901), tuo tarpu gyventojai, kurie yra drausti PSD kitose kategorijose, papildomai PSD įmokų neturi mokėti. Atkreiptinas dėmesys, jog nuo 2011 metų gyventojai nuomoti gyvenamąsias patalpas gali ir be verslo liudijimo. Jeigu gyventojas patalpas nuomotų neįsigijęs verslo liudijimo, bet sudarytų su nuomininku Patalpų nuomos sutartį, tokiu atveju pajamos iš patalpų nuomos būtų apmokestinamos 15 proc. GPM tarifu, kurias reikėtų deklaruoti metinėje gyventojo pajamų mokesčio deklaracijoje bei sumokėti GPM į biudžetą iki einamųjų metų gegužės 1 dienos. Šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio. Dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.