Noriu dideliame prekybos centre pastatyt stendą su prekiautoja, kuri siūlys prekes prekybos centro lankytojams. Kaip organizuoti?

Žinių bazė

2015.02.15

Turiu veikantį UAB, pardavinėju grožio prekes per e-parduotuvę. Prieš kovo 8-tą norėčiau pasiūlyti savo prekes didesnei pirkejų auditorijai, tai yra dideliame prekybos centre pastatyt stendą su pardavėja, kuri siūlys prekes prekybos centro lankytojams.
Kaip man organizuoti šią veiklą? Suprantu kad reikės išsinuomoti vietą prekybos centre. Ar galėčiau pasamdyti žmogų tiktai vienai savaitei? Ar galiu pasiūlyti uždarbį priklausantį nuo pardavimų? O gal visdėl to turi būti nustatytas minimalus uždarbis? ąr reikalingas kasos aparatas fiksuot pardavimus? Ar užtektų išrašyti kasos pajamų čekį?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2015-02-15 15:29

Iš Jūsų aprašytos situacijos galima daryti išvadą, kad pardavimų veikla prekybos centre būtų trumpalaikė, t. y. tik šventiniu laikotarpiu. Trumpalaikė darbo...

Publikavimo data: 2015-02-15 15:29

Iš Jūsų aprašytos situacijos galima daryti išvadą, kad pardavimų veikla prekybos centre būtų trumpalaikė, t. y. tik šventiniu laikotarpiu. Trumpalaikė darbo sutartis yra darbo sutartis, sudaryta ne ilgesniam kaip 2 mėnesių laikui. Trumpalaikės darbo sutarties sudarymo ypatumus reglamentuoja 2003 m. rugpjūčio 19 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas Nr. 1043.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2014 m. rugsėjo 24 d. nutarimu dėl minimaliojo darbo užmokesčio Nr. 972 3 p. nustatė, kad minimalus valandinis atlygis – 1,82 euro ir minimali mėnesinė algą – 300 eurų. Vadinasi, Jūs galite susitarti, kad mokėsite pardavėjai (-ui) – konsultantei (-ui) darbo užmokestį, kuris priklausys nuo pardavimų apimties, tačiau turite užtikrinti, kad toks darbo užmokestis nebūtų mažesnis nei nustatytas minimalus valandinis atlygis arba minimali mėnesinė alga. Žinoma, proporcingai išdirbtam laikui.

Trumpalaikės veiklos vykdymui taip pat galite pasirinkti kitą veiklos variantą, t. y. sudaryti paslaugų teikimo sutartį su asmeniu, kuris vykdo pardavimo – konsultavimo veiklą pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą. Tokiu atveju sutaupytumėte mokestine prasme, tačiau jeigu Jūsų santykiai su asmeniu, kuris vykdo veiklą pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą, iš esmės atitiks darbo teisinių santykių požymius, kaip tai numatyta Lietuvos Respublikos Darbo kodekse (tarpusavio pavaldumas, darbo laiko kontrolė, privalomųjų nurodymų davimas, darbo įrankių bei priemonių užtikrinimas ir kt.), tuomet su asmeniu privalo būti sudaroma darbo sutartis.

Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarką reglamentuoja 2002 m. rugpjūčio 13 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas Nr. 1283. Iš Jūsų aprašytos situacijos galima daryti išvadą, kad trumpalaikė prekybos veikla prekybos centro patalpose nepatenka į minėtame nutarime numatytų išimčių, kada kasos aparatų naudoti nereikalaujama, sąrašą. Vadinasi, vykdydami trumpalaikę prekybos veiklą prekybos centre turėsite naudotis kasos aparatu.

Šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.