...

Individuali veikla ir pavadinimas

Žinių bazė

2013.12.20

Taip ir nepavyksta rasti tikslaus atsakymo. Ar verčiantis individualia veikla įmanoma registruoti savo pavadinimą, kuris būtų naudojamas paslaugų visumai apibrėžti (grubiai kaip įmonės pavadinimas)

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2013-12-20 18:41

Verčiantis individualia veikla mokesčių mokėtojų registre yra registruojamas tik individualią veiklą vykdančio asmens vardas ir pavardė. Teisės aktai nenumato individualia...

Publikavimo data: 2013-12-20 18:41

Verčiantis individualia veikla mokesčių mokėtojų registre yra registruojamas tik individualią veiklą vykdančio asmens vardas ir pavardė. Teisės aktai nenumato individualia veikla užsiimančio asmens pavadinimo įregistravimo. Tokių pavadinimų neregistruoja ir Juridinių asmenų registras. Tačiau tai nereiškia, kad Jūs negalite turėti savo veiklą apibrėžiančio pavadinimo. Savo veiklai apibrėžti Jūs galite naudoti Jūsų susikurtą pavadinimą, logotipą ir pan.

Tam, kad Jūsų pavadinimas ar logotipas (prekės ženklas) būtų apsaugos (kiti asmenys jo nepanaudotų kaip savo, nepradėtų naudoti panašaus prekės ženklo ar pavadinimo) rekomenduotina sukurtą prekės ženklą įregistruoti Lietuvos Respublikos valstybiniame patentų biure pateikiant prašymą įregistruoti ženklą ir išduoti prekių ženklo liudijimą. Nuo paraiškos pateikimo dienos Jūsų prekės ženklui bus suteikta laikina apsauga, o nuo jo įregistravimo momento Jūs įgysite išimtinę teisę uždrausti kitiems asmenims be jo sutikimo komercinėje veikloje naudoti bet kokį žymenį, kuris yra:

1) tapatus įregistruotam ženklui tapačioms prekėms ir (ar) paslaugoms;
2) tapatus įregistruotam ženklui tapačioms ar panašioms prekėms ir (ar) paslaugoms ar klaidinamai į jį panašus ir dėl to yra galimybė suklaidinti visuomenę, įskaitant ir klaidinamą asocijavimą su įregistruotu ženklu;
3) tapatus įregistruotam ženklui nepanašioms prekėms ir (ar) paslaugoms ar klaidinamai panašus į jį, jeigu įregistruotasis ženklas Lietuvos Respublikoje turi reputaciją ir jeigu dėl neteisėto tokio žymens vartojimo įgyjamas nesąžiningas pranašumas arba pažeidžiamas to ženklo skiriamasis požymis, arba pakenkiama jo reputacijai.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.