...

Kur ieškoti finansavimo?

Žinių bazė

2017.04.10

Kuriu internetinę parduotuvę, prekyba išmaniosiomis autmobilių multimedijomis. Interneto puslapis yra kuriamas, su tiekėjais jau kalbama ir derinama geriausia kaina. Tačiau neturiu lėšų, kad nusipirkti iš jų kelis tuos produktus ir pradėti pardavinėti, sekti kaip Lietuvoje tai pasiteisintų. Mano klausimas ar geriau ieškoti investuotojų nepažįstamų žmonių, imti paskolą, ar geriau prašyti paramos iš pažįstamų žmonių rato, kurie taip pat yra verslininkai?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Linas Armalys

Vadovas / „Noviti finance”

Publikavimo data: 2017-04-10 18:24

Svarbu būtų tiksliai apsibrėžti, ar Jūs svarstote tik paskolos variantą, ar ir galimybę pritraukti investuotoją partnerį. Jei vertinama tik paskola,...

Publikavimo data: 2017-04-10 18:24

Svarbu būtų tiksliai apsibrėžti, ar Jūs svarstote tik paskolos variantą, ar ir galimybę pritraukti investuotoją partnerį. Jei vertinama tik paskola, labiau tikėtina, kad nulinės / idėjinės stadijos įmonės atveju paskolą geresnėmis sąlygomis gausite iš pažįstamų žmonių rato, kurie Jumis pasitiki, nei iš išorės. Išimtis gali būti paskolos su „Invega“ garantija ar kitos specializuotos verslo finansavimo programos (pvz., siūlomos Darbo biržos), tačiau dažniausiai jos pritaikytos verslo pradžios investicijoms (įrangai, darbo priemonėms), o ne žaliavoms pirkti ar kitoms apyvartinėms reikmėms. Taigi, jei turite pažįstamą verslininką, kuris gali suteikti paskolą, pasidalinti savo patirtimi bei patarti įmonės vystymo klausimais pirmaisiais veiklos mėnesiais, kreipkitės į jį. Labai tikėtina, kad, jei jis tiki Jūsų verslo idėja ir skolina lėšų, jis gali susidomėti galimybe ir  būti Jūsų verslo partneriu. Verslo partnerio turėjimas turi privalumų: jei partneris turi sėkmingo verslo patirties, tikėtina, tai leis Jums išvengti daugelio klaidų, taip pat reikšmingai prisidės prie greitesnio įmonės augimo. Kita vertus, Jūs pasidalinsite riziką, tai svarbu, kadangi verslas yra rizikinga veikla – tai iliustruoja faktas, kad net trečdalis naujų įmonių neišgyvena pirmųjų metų.

Jei pažįstamų skolintojų neturite, siūlyčiau vengti nepažįstamų asmenų paskolų, taip vadinamosios „pilkosios paskolų rinkos“. Šie fiziniai asmenys, priešingai nei oficialiai kreditavimą vykdančios įmonės, nėra niekaip reguliuojami, verslo nesėkmės atveju tarp Jūsų gali kilti nesutarimų, kuriuos gali būti labai sunku išspręsti.

Kitas reikalas, jei ieškote partnerio. Juo gali tapti ir anksčiau nepažinotas verslininkas, tačiau jis taip pat karštai (ar bent jau panašiai) turi tikėti Jūsų verslo idėja, būti pasiruošęs rizikuoti vardan ateities naudos. Be to, jūsų asmenybės turi derėti. Verslo partnerio pasirinkimas yra atskira plati tema.

Kalbant apie paskolas, verslui gyvuojant pirmuosius kelis mėnesius ar pusmetį, atsivers platesnės išorinio finansavimo galimybės. Pirmiausi ir lanksčiausiai Jūsų verslą vertinantys bus alternatyvūs verslo kredituotojai (specializuotos verslo finansavimo įmonės), kurie pasižymi finansavimo proceso paprastumu ir sprendimo priėmimo greitumu. Vėliau, įmonei rodant gerą finansinį rezultatą, prie paskolą teikiančių kredituotojų prisijungs ir kredito unijos bei bankai.

Ekspertai

Linas Armalys

Linas Armalys

Vadovas / „Noviti finance”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.