Privataus kapitalo įnešimas į įmonę
2012.08.15
Vos įkūrus įmonę pajamų nėra, bet išlaidų labai daug (įrangos pirkimas, patalpų remontas ir t. t.). Įstatinio kapitalo neužtenka. Kaip UAB savininkai gali įnešti nuosavų pinigų į įmonę, kad tai nebūtų apmokestinta arba apmokestinta minimaliai?
Temos: Finansai, Pardavimai.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Vaidas Šalaševičius
Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"
Publikavimo data: 2012-08-15 20:49
Egzistuoja du pagrindinai bendrovių finansavimo būdai: paskolos suteikimas ir bendrovės įstatinio kapitalo didinimas. Pasiskolinti bendrovė gali tiesiogiai iš banko arba...
Publikavimo data: 2012-08-15 20:49
Egzistuoja du pagrindinai bendrovių finansavimo būdai: paskolos suteikimas ir bendrovės įstatinio kapitalo didinimas.
Pasiskolinti bendrovė gali tiesiogiai iš banko arba paskolą bendrovei gali suteikti jos akcininkas. Akcinių bendrovių įstatymo 15 str. 1 d. 5 p. nustatyta, kad bendrovės akcininkai turi teisę skolinti bendrovei, tačiau bendrovė skolindamasi iš akcininkų neturi teisės įkeisti akcininkams savo turto. Bendrovei skolinantis iš akcininko palūkanos negali viršyti paskolos davėjo gyvenamojoje ar verslo vietoje esančių komercinių bankų vidutinės palūkanų normos, galiojusios paskolos sutarties sudarymo metu. Tokiu atveju bendrovei ir akcininkams draudžiama susitarti dėl didesnių palūkanų dydžio.
Bendrovės akcininkams – fiziniams asmenims išmokamos palūkanos apmokestinamos taikant 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifą, o neapmokestinamos, jei tenkinamos dvi sąlygos:
1. bendrovė paskolą akcininkui pradeda grąžinti ne anksčiau kaip po 366 dienų;
2. palūkanų norma atitinka rinkoje esančias palūkanas.
Akcininkas, jei jis yra fizinis asmuo, gali skolinti bendrovei ir be palūkanų. Tokios galimybės neturi akcininkas, jei jis yra juridinis asmuo.
Bendrovės akcininkui pinigus investuojant į bendrovės įstatinį kapitalą investuotos lėšos tampa bendrovės nuosavybe ir akcininkui gali būti išmokamos tik kaip dividendai Akcinių bendrovių įstatyme nustatyta tvarka. Tokiu atveju akcininkui, fiziniam asmeniui, išmokami dividendai yra apmokestinami 20 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifu, o akcininkui, juridiniam asmeniui, – 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifu.