...

Ar akcijų kiekį ir kainą nustatau aš pats, ar jos turi būti skaidomos procentaliai?

Žinių bazė

2012.07.16

Ar akcijų kiekį ir kainą nustatau aš pats, ar jos turi būti skaidomos procentaliai? Ar galiu ieškodamas remėjų jau įsteigtai ar steigiamai įmonei, remėjams atiduoti akcijų kiekį nevienodomis sąlygomis? Tarkim vienas remėjas už 1000 lt gauna 1% akcijų, kitas už 5000 lt 1%?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Publikavimo data: 2012-07-16 10:39

Uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas privalomai skaidomas į turtinius vienetus – akcijas. Įmonės steigimo metu steigėjas privalo nuspręsti, koks skaičius...

Publikavimo data: 2012-07-16 10:39

Uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas privalomai skaidomas į turtinius vienetus – akcijas. Įmonės steigimo metu steigėjas privalo nuspręsti, koks skaičius akcijų sudarys įmonės įstatinį kapitalą. Atitinkamai pagal tai yra paskaičiuojama akcijų nominali vertė, t.y. tos akcijos dalis įstatiniame kapitale. Įstatinio kapitalo dydis, akcijų skaičius ir akcijų nominali vertė yra užfiksuojama įmonės įstatuose ir gali būti keičiami tik keičiant įstatus. Akcijų skaičiaus išraiška procentais yra naudojama, skaičiuojant akcininkų balsus, kai visuotiniame akcininkų susirinkime priimami atitinkami sprendimai. Rėmėjams įmonės akcijos gali būti perleidžiamos sudarant jau įsteigtos įmonės akcijų pirkimo – pardavimo sutartis už sutarties šalių sutartą kainą. Jei akcijų pardavėjas akcijas parduoda už didesnę sumą nei jas įsigijo ir parduoda jų neišlaikęs trejus metus, pardavėjui atsiranda prievolė sumokėti mokesčius nuo kainų skirtumo. Jei rėmėjas įmonės akcininku tampa dar įmonės steigimo procese, jo pareiga, kaip ir kitų akcininkų, yra apmokėti jo įsigyjamų akcijų vertę formuojant įstatinį kapitalą, kai akcijų vertė yra nustatoma įmonės steigimo dokumentuose.

Ekspertai

Vaidas Šalaševičius

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.