...

Kiek turėčiau skirti pinigų rinkodarai?

Žinių bazė

2011.11.30

Aš ką tik pradėjau naują verslą. Suprantu, kad be rinkodaros nieko nebus. Tačiau kiek reikia skirti tam pinigų (taupau kiekvieną litą) ir kokiam laikui?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kęstutis Gečas

Įkūrėjas ir savininkas / „INK agency“

Publikavimo data: 2011-11-30 23:31

Pirmiausia reikia suprasti rinkodaros ir apskritai komunikacijos vertę bei paskirtį. Jeigu turite verslą, turite pirmiausia rasti pirkėjų, kad galėtumėte parduoti...

Publikavimo data: 2011-11-30 23:31

Pirmiausia reikia suprasti rinkodaros ir apskritai komunikacijos vertę bei paskirtį. Jeigu turite verslą, turite pirmiausia rasti pirkėjų, kad galėtumėte parduoti gaminius ir/ar paslaugas, nes būtini pinigai verslui išlaikyti. Rinkodaros jums reiki tam, kad, liaudiškai sakant, gražiai įpakuotumėte savo paslaugą ar prekę ir praneštumėte apie ją kuo didesniam skaičiui potencialių pirkėjų.  

Todėl paprasčiausias atsakymas būtų toks: kuo daugiau skirsite, tuo bus geriau. Ir tai reikia daryti nuolat. Kai tik nustosite tai daryti, klientai pradės jus pamiršti, o konkurentai suaktyvės ir vis taikysis jus išstumti iš rinkos.

Neįmanoma nurodyti absoliučių skaičių, nes verslas skiriasi tiek dydžiu, tiek prekėmis, tiek tiksline auditorija. Protingiausia tam numatyti tam tikrą pajamų procentą – jis turi būti didesnis, jeigu veikiate rinkoje, kur yra daug konkurentų, o prekės yra būtiniausios (imlios reklamai). Jeigu jūsų veiklai labai svarbus asmeninis pardavimas, pravartu daugiau investuoti asmeninio savo ar darbuotojų laiko.

Šiuolaikinės technologijos, socialinė žiniasklaida padeda labai sumažinti sąnaudas – tinkamai pasinaudojus šiomis galimybėmis, kainuos tik jūsų laikas, papildomai nereikės mokėti. Tai ypač aktualu naujam verslui, kuris susiduria su grynųjų pinigų trūkumu.

Ekspertai

Kęstutis Gečas

Kęstutis Gečas

Įkūrėjas ir savininkas / „INK agency“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.