...

Kaip sudėlioti finansinį scenarijų inovatyvaus produkto plėtrai? Kas svarbu?

Žinių bazė

2016.06.29

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vaidas Žagūnis

Bankininkystės ekspertas

Publikavimo data: 2016-06-29 00:02

Pirmiausia, viskas priklauso nuo pačio inovatyvaus produkto. Jeigu tai savo esme yra išradimas, labiausiai tikėtina, jog norint finansuoti tokį projektą...

Publikavimo data: 2016-06-29 00:02

Pirmiausia, viskas priklauso nuo pačio inovatyvaus produkto. Jeigu tai savo esme yra išradimas, labiausiai tikėtina, jog norint finansuoti tokį projektą prireiks rizikos kapitalo. Tokių produktų bruožas yra tas, jog  neįmanoma iš anksto tiksliai nuspėti nei paklausos, nei laikotarpio, kurio prireiks galutinio produkto įvedimui į rinką. Todėl išankstiniai rinkos tyrimai gali būti visiškai netikslūs. Bet kuriuo atveju laikotarpis, kol toks produktas pateks į rinką, gali būti santykinai ilgesnis, todėl kurį laiką įmonė gali būti nepajėgi mokėti kredito įmokų bei palūkanų. Vertinant bendrą sumą, kurios gali prireikti naujo išradimo įgyvendinimui, būtina numatyti ir rinkodaros išlaidas, ir veiklos sąnaudas, ir galimą nuostolingą pardavimų pradžią.

Planuojant  inovatyvius produktus būtina numatyti lėšų rezervą tiek netikėtoms išlaidoms, tiek apyvartiniam kapitalui, tiek gamybos plėtrai. Jeigu inovatyvus produktas  savo esme yra tiesiog naujovė, reikėtų pradėti nuo rinkos bei vartotojų poreikių tyrimų ir remiantis jų rezultatais – rengti galutinį verslo planą.

Naujovės gali būti dvejopos – vienos jų gali nepasiteisinti, kitų paklausa gali stipriai šoktelėti į viršų. Todėl būtina numatyti veiksmus abiem atvejais: pirma,  kaip greitai ir pagal kokius kriterijus nutarsime, jog projektas nepasiteisino ir jį nutrauksime, kad patirti nuostoliai būtų kuo mažesni; antra, jeigu projektas pavyko, augimas turėtų būti labai staigus, todėl iš anksto reikia numatyti, kaip plėsime patalpas, kur ieškosime darbuotojų, kiek reikės apyvartinių lėšų ir koks bus jų finansavimo šaltinis. Jei rinka naujovę priima, reikalingo kreditavimo tokiems projektams (ir investicijoms, ir apyvartinėms lėšoms), jau galima mėginti ieškoti bankuose.

Visais atvejais, planuojant  inovatyvius produktus būtina numatyti lėšų rezervą tiek netikėtoms išlaidoms, tiek apyvartiniam kapitalui, tiek gamybos plėtrai. 

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.