...

Ką patrauklaus ir kokia forma galiu pasiūlyti draugams, kurie nori investuoti į mano verslą?

Žinių bazė

2011.12.05

Noriu steigti verslą, tačiau neturiu pakankamai lėšų pradžiai. Kadangi nenoriu turėti kitų akcininkų, ką patraukslaus galiu pasiūlyti draugams, kurie norėtų investuoti į mano verslą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Rokas Tamošiūnas

Partneris / Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“

Premium

Publikavimo data: 2011-12-05 00:57

Kaip suprantu, dilema kyla ne steigiant patį verslą, bet pritraukiant draugą investuotoją, kuris neįgyja akcijų. Manau, šioje situacijoje galimi įvairūs...

Publikavimo data: 2011-12-05 00:57

Kaip suprantu, dilema kyla ne steigiant patį verslą, bet pritraukiant draugą investuotoją, kuris neįgyja akcijų. Manau, šioje situacijoje galimi įvairūs sprendimai Civilinio kodekso numatytu būdu – sutartimi. Manau, daugeliu atvejų tokie santykiai būtų tolygūs paskolai, tačiau į sutartį galite įtraukti daugybę saugiklių, kurie padėtų abiem pusėms. Jūsų poziciją pagerintų tokios sąlygos: aptarti atvejai, kai galima pareikalauti grąžinti paskolą, išdėliotas ir atidėtas mokėjimo grafikas, kiti saugikliai, neleidžiantys paskolai iš esmės nutraukti verslo. Jūsų draugo poziciją gerintų tokios sąlygos: įvairūs laidavimai (pvz., dalijimasis pajamomis atliekant dalinius grąžinimus), garantijos (galima pasiūlyti paskolą keisti į akcijas iš anksto aptartomis sąlygomis). Dar vienas scenarijus – jūsų draugo įmonė(s) gali atlikti kai kuriuos darbus ir pateikti jums už tai sąskaitą su atidėtu mokėjimu. Tai irgi paskolos forma. Galiausiai galbūt galima jūsų įmonės ir draugo įmonės(ių) veiklos sinergija? Šitaip verslaudami duosite pelno ir draugui, o tai būtų galima laikyti daliniu investicijos grąžinimu. Įvairių būdų gali būti ir daugiau.

Ekspertai

Rokas Tamošiūnas

Rokas Tamošiūnas

Partneris / Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.