...

Blakstienų priauginimas nuomojamose patalpose

Žinių bazė

2017.02.02

Noriu nuomotis patalpas ir ten teikti blakstienų priauginimą, bei antakių dažymą. Dirbti planuoju pagal idv. veiklą. Kokie dokumentai yra reikalingi? Jei patalpos nėra komercinės paskirties, ar jos tiks? Kokie reikalavimai yra pačioms patalpoms? Ir jei tose pačiose patalpose dirbsime kelios, galime dirbt pagal idv. veiklą “ant savęs”? Taip pat domina ar nuomos išlaidos nurašomos į tuos 30% išlaidų? Žinoma pradžia yra pati sunkiausia ir išlaidų bus tikrai daugiau nei 30%.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2017-02-02 02:40

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 40 str. 1 d. 1p. „Statinių naudotojai privalo naudoti statinį (jo patalpas) pagal paskirtį, išskyrus...

Publikavimo data: 2017-02-02 02:40

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 40 str. 1 d. 1p. „Statinių naudotojai privalo naudoti statinį (jo patalpas) pagal paskirtį, išskyrus Vyriausybės nustatytus atvejus ir tvarką“.
Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2016 m. spalio 27 d. įsakymo Nr. D1-713 „Dėl statybos techninio reglamento STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“ patvirtinimo“ (toliau – Įsakymas) 7,4 punkte  apibrėžta, kad „paslaugų paskirties pastatai – skirti paslaugoms teikti (tarp jų buities) ir buitiniam aptarnavimui: pirtys, grožio salonai, skalbyklos, taisyklos, remonto dirbtuvės, priėmimo − išdavimo punktai, autoservisai, plovyklos, laidojimo namai, krematoriumai ir kiti pastatai“.

Išimtys, kada gyvenamuosius ar negyvenamuosius pastatus ar jų patalpas nepakeitus jų paskirties galima naudoti Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje, patvirtintame Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. DĮ-226, nurodytai veiklai,  yra įtvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. spalio 12 d. nutarimu Nr. 1178 patvirtintame „Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos apraše“ (toliau – Aprašas). Apraše nurodytas baigtinis veiklos rūšių sąrašas, kurias galima vykdyti vieno ar dviejų butų ir daugiabučiame name ar jų gyvenamosiose patalpose ir viešbučių, administracinės, prekybos, kultūros, poilsio paskirties pastatuose ar patalpose, nepakeitus jų paskirties. Apraše įtvirtinta, kad  kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla (EVRK kodas: S96.02) gali būti vykdoma viešbučių, administracinės, prekybos, kultūros, poilsio paskirties pastatuose ar patalpose.
Atsižvelgiant į tai, Jums reikėtų ieškoti paslaugų, viešbučių, administracinės, prekybos, kultūros, poilsio paskirties patalpų. Veiklą tose patalpose galėsite vykdyti kelios specialistės, tačiau svarbu paminėti, kad jos taip pat turi būti įteisinusios savo veiklą.

Prieš pradedant veiklą, kai turėsite patalpas, Jums reikės kreiptis į artimiausią Nacionalinio visuomenės sveikatos centro departamentą dėl leidimo higienos paso išdavimo.
Nuomos išlaidos gali būti įtrauktos į leidžiamus atskaitymus, tačiau svarbu paminėti, jei veikloje patiriate daugiau išlaidų, vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymu, gali būti jos pateisinamos, jei turite tai įrodančius dokumentus ( čekius, sąskaitas faktūras).

Ekspertai

Živilė Baušienė

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.