...

Ar galima paskola naujai įmonei karantino metu?

Žinių bazė

2020.03.29

Jau prieš šešis mėnesius pradėjome dėlioti planą apie būsimą verslą. Labai gerai, kad karantinas prasidėjo mums dar nepradėjus veiklai, nes galėjom dar daugiau sustiprinti savo verslo planą ir įvertinti galimas rizikas, perspektyvią veiklą. Tik klausimas, ar tokiu metu bankas išduoda paskolas? Ar tam yra specialūs reikalavimai? O gal kaip tik lengvesni?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintaras Matuzas

Filialo vadovas / Capitalia

Publikavimo data: 2020-04-03 15:43

Jei verslo pradžiai finansavimo poreikis yra iki 25 tūkst. eurų su paruoštu verslo planu galite kreiptis į artimiausią kredito uniją....

Publikavimo data: 2020-04-03 15:43

Jei verslo pradžiai finansavimo poreikis yra iki 25 tūkst. eurų su paruoštu verslo planu galite kreiptis į artimiausią kredito uniją. Invegos priemonė Verslumo skatinimas yra aktyvi. Informacija - https://invega.lt/lt/paskolos/verslumo-skatinimas-2014-2020/kaip-gauti-paskola/ . Tiek unijos ar bankai, tiek ir kiti finansuotojai šiuo metu dar atidžiau vertins rizikas, todėl svarbu būti pasiruošus informaciją, kokį poveikį ir rizikas planui kelia dabartinė karantino situacija arba tikėtina ekonominė recesija pasibaigus karantinui. Laikini Invegos garantijų nuostatai gali būti lengvesni šiuo laikotarpiu, pvz. Invega skelbia, kad naujoms įmonėms nebus taikomas 20% nuosavų lėšų reikalavimas. Jei būtų reikalinga tikslesnė konsultacija prašyčiau pateikti šiek tiek daugiau informacijos - kokia suma reikalinga, investicijoms, įrangai ar apyvartinėms lėšoms, taip pat kokia planuojama vykdyti veikla.

Diana Kačanauskaitė

Finansinių konsultacijų skyriaus vadovė / „Luminor”

Premium

Publikavimo data: 2020-04-06 12:44

Sveiki, paprastai naujai kuriamo verslo didieji šalies bankai nefinansuoja. Esant paklausimams, naujai kuriamo verslo iniciatyvos yra peržiūrimos, galimybės finansuoti start...

Publikavimo data: 2020-04-06 12:44

Sveiki, paprastai naujai kuriamo verslo didieji šalies bankai nefinansuoja. Esant paklausimams, naujai kuriamo verslo iniciatyvos yra peržiūrimos, galimybės finansuoti start up'us gali būti svarstomos esant stipriam verslo planui, tvarią veiklą vykdančios kitos įmonės laidavimui (geriausia su jūsų veikla susijusios įmonės arba turinčios ryšį tarp akcininkų) ar kitam užstatui, tačiau tai labiau yra išimtis, negu taisyklė. Naujai kuriam verslui rekomenduojame ieškoti investuotojų. Potencialus investuotojas galėtų tapti jūsų kuriamo verslo bendrasavininku arba tiesiog finansiniu partneriu, kuris suteikė įprastą paskolą komercinėmis sąlygomis. Galite kreiptis į alternatyviuosius skolintojus. Įprastai jų paskolos būna brangesnės, tačiau po dviejų naujai įsteigtos įmonės veiklos metų, jeigu įmonė demonstruoja teigiamą tendenciją turinčius rezultatus, galite kreiptis į didžiuosius šalies bankus dėl jums suteiktų paskolų refinansavimo. Priklausomai nuo planuojamo veiklos modelio verta apsvarstyti ir avansinių mokėjimų panaudojimą ir jeigu yra tokia galimybė, rekomenduočiau neatmesti galimo finansavimosi tiekėjų sąskaita, t.y. tartis su tiekėjais dėl ilgesnių atidėjimo terminų arba kreiptis į faktoringo paslaugą siūlančius smulkiuosius skolintojus.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Diana Kačanauskaitė

Diana Kačanauskaitė

Finansinių konsultacijų skyriaus vadovė / „Luminor”

Gintaras Matuzas

Gintaras Matuzas

Filialo vadovas / Capitalia

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.