Ar galima gauti finansavimą veiklos perorientavimui karantino metu?

Žinių bazė

2020.03.23

Šiuo metu įmonė nebegali vykdyti veiklos (dėl karantino), tačiau turime galimybę persiorientuoti į kitą paklausią veiklą nors šiam laikotarpiui. Ar tokiu atveju įmanoma paskola? Ar reikalingas verslo planas ir kaip tą išsiaiškinti kuo greičiau?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintaras Matuzas

Filialo vadovas / Capitalia

Publikavimo data: 2020-04-03 15:56

Šiuo metu bankai bus užsiėmę turimų paskolų priežiūra ir naujų paskolų suteikti neskubės. Bet jei jau turite banko finansavimą, tai...

Publikavimo data: 2020-04-03 15:56

Šiuo metu bankai bus užsiėmę turimų paskolų priežiūra ir naujų paskolų suteikti neskubės. Bet jei jau turite banko finansavimą, tai galite kreiptis dėl papildomo finansavimo. Kitas greitas būdas būtų išbandyti alternatyvius finansuotojus, kurie sprendimus priima gerokai greičiau. Tiesiog įveskite į paiešką internete 'verslo finansavimas' ir išbandykite keletą iš jų. Jei turite aiškų planą (ne verslo, o pačios veiklos kas ir kaip bus daroma), bei reikalingas kompetencijas naujai veiklai, tai galimybė gauti finansavimą tikrai turėtų būti. Kuo stipresnis įmonės turimas nuosavas kapitalas ir kuo mažiau finansinių įsipareigojimų turite, tuo tikimybė bus didesnė. Šioje situacijoje žinoma pagelbėtų turimas užstatas, bet alternatyvūs finansuotojai skolina ir be jo. Taip pat Invega ruošia naujas paskolų portfelines garantijas paveiktiems verslams - sekite Invegos naujienas, galbūt su tokia garantuota paskolą galėtumėte įvykdyti norimus planus.

Diana Kačanauskaitė

Finansinių konsultacijų skyriaus vadovė / „Luminor”

Premium

Publikavimo data: 2020-04-06 12:45

Sveiki, Man reikėtų informacijos kaip planuojama persiorientuoti į kitą veiklą, t.y. ar kurti naują veiklą ar esamą pritaikyti karantino sąlygoms....

Publikavimo data: 2020-04-06 12:45

Sveiki, Man reikėtų informacijos kaip planuojama persiorientuoti į kitą veiklą, t.y. ar kurti naują veiklą ar esamą pritaikyti karantino sąlygoms. Jeigu reikalingas finansavimas esamos veiklos pritaikymui, tokia galimybė yra. Jeigu planuojama pradėti naują veiklą, nesusijusią su buvusios veiklos sritimi, skolinimosi galimybės ribotos, nes nepriklausomai nuo karantino, paprastai naujai kuriamo verslo didieji šalies bankai nefinansuoja. Esant paklausimams, naujai kuriamo verslo iniciatyvos yra peržiūrimos, galimybės finansuoti start up'us gali būti svarstomos esant stipriam verslo planui, tvarią veiklą vykdančios kitos įmonės laidavimui (geriausia su jūsų veikla susijusios įmonės arba turinčios ryšį tarp akcininkų) ar kitam užstatui, tačiau tai labiau yra išimtis, negu taisyklė. Naujai kuriam verslui rekomenduojame ieškoti investuotojų. Potencialus investuotojas galėtų tapti jūsų kuriamo verslo bendrasavininku arba tiesiog finansiniu partneriu, kuris suteikė įprastą paskolą komercinėmis sąlygomis. Galite kreiptis į alternatyviuosius skolintojus. Įprastai jų paskolos būna brangesnės, tačiau po dviejų naujai įsteigtos įmonės veiklos metų, jeigu įmonė demonstruoja teigiamą tendenciją turinčius rezultatus, galite kreiptis į didžiuosius šalies bankus dėl jums suteiktų paskolų refinansavimo. Priklausomai nuo planuojamo veiklos modelio verta apsvarstyti ir avansinių mokėjimų panaudojimą ir jeigu yra tokia galimybė, rekomenduočiau neatmesti galimo finansavimosi tiekėjų sąskaita, t.y. tartis su tiekėjais dėl ilgesnių atidėjimo terminų.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Diana Kačanauskaitė

Diana Kačanauskaitė

Finansinių konsultacijų skyriaus vadovė / „Luminor”

Gintaras Matuzas

Gintaras Matuzas

Filialo vadovas / Capitalia

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.