Prekyba avalyne internetu kai esu samdomas darbuotojas
2013.01.02
Sveiki,
Esu dirbantis žmogus (samdomas darbuotojas). Papildomai norėčiau užsiimti prekyba avalyne internetu. Tai noriu pasiteirauti:
1. Kaip reikėtų įteisinti tokią veiklą. Ar galėčiau užsiimti šia veikla pagal verslo liudijimą ar reikia individualios veiklos pažymos?
2. Jei vykdyčiau individualią veiklą pagal pažymą. kokie mokesčiai man būtų taikomi, gal būtų galima tikėtis kokių nors lengvatų? Juk jau esu samdomas darbuotojas ir moku visus privalomus mokesčius.
3. Jei vykdyčiau individualią veiklą pagal pažymą ir prekes pardavimui taip pat įsigyčiau internetu iš trečiųjų šalių, tai ar reikalingi dokumentai patvirtinantys prekių įsigyjimą ar pardavimą?
4. Kur galėčiau išsamiau sužinoti apie individualios veiklos pagal pažymą apskaitą ir kitus svarbiausius aspektus norint užsiimti prekyba internetu?
Temos: Darbuotojai, Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Dr. Tomas Bagdanskis
Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“
Publikavimo data: 2013-01-02 22:47
1.Pažymima, kad, turint verslo liudijamą, vykdyti prekybos internetu nėra galima, todėl, norint prekiauti avalyne ar kitomis prekėmis internetu, reikia turėti...
Publikavimo data: 2013-01-02 22:47
1.Pažymima, kad, turint verslo liudijamą, vykdyti prekybos internetu nėra galima, todėl, norint prekiauti avalyne ar kitomis prekėmis internetu, reikia turėti individualios veiklos pažymą. Tokią prekybą vykdyti taip pat galima ir įsteigus juridinį asmenį.
2. Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme yra įtvirtinta viena iš gyventojų pajamų rūšių – individualios veiklos pajamos. Individualios veiklos pajamos apmokestinamos taikant specifines apmokestinimo taisykles. Gyventojams, vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą, taikomas 5 / 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifas. Pajamų mokestis mokamas nuo skirtumo, kuris gaunamas iš gautų ar uždirbtų individualios veiklos pajamų atėmus leidžiamus atskaitymus arba, kitaip sakant, GPM mokamas nuo per metus gauto asmens „pelno“.
Nuolatinio Lietuvos gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla, leidžiamais atskaitymais laikomos su per mokestinį laikotarpį faktiškai gautomis arba uždirbtomis individualios veiklos pajamomis susijusios patirtos įprastinės šiai veiklai išlaidos, t. y. veikloje naudojamo turto nuomos, reklamos, palūkanų, įrankių įsigijimo, samdomų darbuotojų darbo užmokesčio išlaidos, socialinio draudimo įmokos, sveikatos draudimo įmokos, privalomos rinkliavos, mokesčiai ir kitos išlaidos, susijusios su individualios veiklos pajamomis.
Individualią veiklą vykdantys gyventojai gali pasirinkti alternatyvią individualios veiklos gautoms (uždirbtoms) pajamoms tenkančių patirtų išlaidų pripažinimo tvarka: individualios veiklos pajamų gavęs gyventojas gali pasirinkti leidžiamais tokių pajamų atskaitymais laikyti 30 procentų tokių pajamų sumos. Jeigu gyventojas apskaičiuodamas individualios veiklos pajamas leidžiamais atskaitymais pasirenka laikyti sumą, lygią 30 procentų gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų, jis neprivalo turėti atskaitomą sumą pagrindžiančių dokumentų ir vesti su veikla susijusių išlaidų apskaitos.
Individualią veiklą vykdantis asmuo aukščiau nurodytą pajamų mokestį (5 / 15 proc. tarifas) deklaruoja, apskaičiuoja ir sumoka pats. Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50 procentų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų) suma. Tai reiškia, kad Valstybiniam socialinio draudimo fondui mokamų įmokų dydžiai sudaro 50 procentų nuo gyventojo pajamų, atskaičius sąnaudas („pelno“), gautos sumos. Pvz., jeigu gyventojas yra pasirinkęs leidžiamais pajamų atskaitymais laikyti 30 procentų savo pajamų sumos, jis socialinio draudimo įmokas turės mokėti nuo 35 Lt sumos: (100 Lt – 30 Lt) * 50% = 35 Lt.
Gyventojas nuo aukščiau paminėtos „pavyzdinės“ sumos (35 Lt) privalo sumokėti 28,5 proc. dydžio valstybinio socialinio draudimo įmoką ir 9 proc. privalomo sveikatos draudimo įmoką. Privalomo sveikatos draudimo įmoka šiuo atveju kas mėnesį nėra mokama, nes esate taip pat ir samdomas darbuotojas. Taigi nors individualią veiklą vykdytumėte tuo pačiu metu dirbdamas ir pagal darbo sutartį, tačiau metų gale vis tiek turėtumėte mokėti aukščiau nurodytus mokesčius.
3. Reikia pastebėti, kad vykdant elektroninę komerciją (prekiaujant internetu) ir pardavimui įsigyjant prekes tiek iš užsienio, tiek iš Lietuvos Respublikos (taip pat ir internetu) yra būtina turėti dokumentus, patvirtinančius prekių įsigijimą / pardavimą. Tokie dokumentai reikalingi visais atvejais, kuomet yra vykdoma prekybos veikla.
4. Apie aspektus, susijusius su elektronine komercija (prekyba internetu), taikomus mokesčius bei kitus individualios veiklos klausimus galima pasiteirauti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos arba kreiptis į teisininkus.