...

Mažoji bendrija ir mokesčiai

Žinių bazė

2020.01.14

Gyvenu (esu registruotas) ir dirbu užsienyje, tačiau ketinu steigti Mažąją Bendriją Lietuvoje. Užsienyje moku sveikatos ir socialinį draudimus bei pajamų mokestį. Nei VMI nei Sodros puslapiuose nerandu atsakymo į iškilusius klausimus:
1. Kurios šalies institucijoms (ir kaip nusprendžiama) teks mokėtis VSD, PSD bei pajamų mokesčius? Gal yra galimybė pačiam nuspręsti kuriai šaliai mokėti mokesčius?
2. Ar nesusidursiu su dvigubo apmokestinimo situacija, kai teks mokėti mokesčius abiejų valstybių institucijoms?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Rasa Vitkutė

Buhalterė / MB Skaičių gidas

Publikavimo data: 2020-02-06 10:43

Socialinio draudimo įmokas reikia mokėti toje šalyje, kurioje dirbate ir gyvenate. Išvykdamas iš Lietuvos gyventi į užsienio valstybę, neužmirškite deklaruoti...

Publikavimo data: 2020-02-06 10:43

Socialinio draudimo įmokas reikia mokėti toje šalyje, kurioje dirbate ir gyvenate. Išvykdamas iš Lietuvos gyventi į užsienio valstybę, neužmirškite deklaruoti savo išvykimo LR Gyventojų registre, antraip Jums bus skaičiuojamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos. Jų nesumokėjus susidarys skola valstybei, už kurią bus skaičiuojami delspinigiai. Paprastai dviejose ar daugiau valstybių narių (dirbantiems ES, EEE valstybėse ar Šveicarijoje) pagal darbo sutartį dirbančiam asmeniui taikomi valstybės, kurioje jis gyvena ir vykdo didelę veiklos dalį, teisės aktai. Tuo atveju, jei vienu metu dirbate Lietuvoje ir kitoje valstybėje (dirbantiems ne ES, EEE valstybėse ar Šveicarijoje), su kuria Lietuva yra pasirašiusi dvišalę sutartį, pvz.: Baltarusija, Moldova, Ukraina ar Kanada, tuomet jums turi būti taikomi tos šalies, kurios teritorijoje gyvenate, teisės aktai. Detalesnę informaciją apie VSD ir PSD mokesčių mokėjimą pagal Jūsų konkrečią situaciją galite rasti Sodros tinklalapyje adresu: https://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-gyventojams/gyvenantiems-ir-dirbantiems-uzsienyje/dirbu-keliose-valstybese. Pajamų mokestį nuo pajamų, gautų iš Mažosios bendrijos, reikės mokėti Lietuvoje. Mokesčio apskaičiavimo ir sumokėjimo tvarka priklauso nuo to, kokios bus gautos pajamos. Vienas iš galimų pajamų variantų yra aprašytas šioje nuorodoje: http://bit.ly/374ExMZ Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į mokesčių konsultantą.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2020-02-19 12:00

Jeigu esate nenuolatinis Lietuvos gyventojas, Jūsų, kaip Lietuvoje įsteigtos mažosios bendrijos nario, gautos pajamos (tiek tos, kurios Lietuvoje pagal pajamų...

Publikavimo data: 2020-02-19 12:00

Jeigu esate nenuolatinis Lietuvos gyventojas, Jūsų, kaip Lietuvoje įsteigtos mažosios bendrijos nario, gautos pajamos (tiek tos, kurios Lietuvoje pagal pajamų rūšį priskiriamos pajamoms iš paskirstytojo pelno, tiek su darbo santykiais susijusioms pajamoms) apmokestinamos pajamų mokesčiu Lietuvoje (yra pajamų mokesčio objektas Lietuvoje). Jeigu esate valstybės, su kuria Lietuva yra sudariusi ir taiko dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį (toliau – DAIS), rezidentas Jūsų rezidavimo valstybė turėtų naikinti tokių pajamų dvigubą apmokestinimą, nes pagal DAIS Lietuva turi pirmumo teisę apmokestinti šias pajamas. Rinktis kurioje valstybėje mokėti mokesčius negalite, tai priklauso nuo rezidavimo vietos. Dėl PSD ir VSD įmokų mokėjimo Jūsų nurodytoje situacijoje, reikėtų kreiptis į Sodrą (trumpasis telefonas 1883).

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Rasa Vitkutė

Rasa Vitkutė

Buhalterė / MB Skaičių gidas

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.