...

Drabužių parduotuvės atidarymas ir darbuotojo įdarbinimas. Kaip legalizuoti, kokie mokesčiai?

Žinių bazė

2016.01.17

Sveiki, ketinu atidaryti drabužių parduotuvę. Žadu nuomotis patalpas. Turiu keletą klausimų: 1) ar galima šiuo verslu užsiimti pagal individualios veiklos pažymą? 2) Noriu įdarbinti darbuotoją. Ar yra tokia galimybė, kad darbuotojas taip pat dirbtų pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą ir pats mokėtųsi mokesčius? Ar tokiu atveju man reikėtų mokėti kokius nors mokesčius? 3) Koks galėtų būti minimalus mėnesinis atlyginimas darbuotojui tokiu atveju?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2016-01-17 02:23

1. Taip, prekiauti drabužiais parduotuvėje galite ir įregistravę IDV pagal pažymą. 2. Teorinė galimybė yra, tačiau praktikoje taikyti rizikinga. Skirtumas...

Publikavimo data: 2016-01-17 02:23

1. Taip, prekiauti drabužiais parduotuvėje galite ir įregistravę IDV pagal pažymą.
2. Teorinė galimybė yra, tačiau praktikoje taikyti rizikinga. Skirtumas tarp vykdančio IDV veiklą ir darbuotojo yra tas, kad vykdantis IDV veiklą asmuo turi veikti savarankiškai, nepriklausomai nuo darbdavio. Jūsų atveju darbuotojui tikriausiai bus nustatomas darbo laikas, darbo vieta, taisyklės, kaip elgtis su klientais ir kitos pareigos, todėl tokie santykiai laikytini darbo santykiais.
3. Minimalus atlyginimas priklauso nuo laiko, kurį darbuotojas dirbs. Jei darbuotojas dirbs po 8 val. per dieną, 5 dienas per savaitę, jam turėsite mokėti 350 eur. atlyginimo (ant popieriaus). Jei darbuotojas niekur kitur nedirba ir neaugina vaikų, tuomet darbuotojui “į rankas” sumokėsite apie 296 eur ir dar apie 163 eur sumokėsite SODRAI ir VMI.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.