...

Darbo santykiai su ES ir ne ES piliečiais

Žinių bazė

2013.05.14

Internetinis portalas planuoja samdyti užsienio (tiek ES, tiek ne ES) piliečius straipsnių, apžvalgų rašymui. Kokį tokių santykių įforminimą geriausia pasirinkti ir kaip tai įtakos mokesčių mokėjimą (šiai dienai veikla vykdoma pagal IV pažymą, bet, didėjant mąstams, planuojame steigti įmonę)

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-05-14 08:35

Internetinis portalas planuoja samdyti užsienio (tiek ES, tiek ne ES) piliečius straipsnių, apžvalgų rašymui. Kokį tokių santykių įforminimą geriausia pasirinkti...

Publikavimo data: 2013-05-14 08:35

Internetinis portalas planuoja samdyti užsienio (tiek ES, tiek ne ES) piliečius straipsnių, apžvalgų rašymui. Kokį tokių santykių įforminimą geriausia pasirinkti ir kaip tai įtakos mokesčių mokėjimą (šiai dienai veikla vykdoma pagal IV pažymą, bet, didėjant mastams, planuojame steigti įmonę)

Santykius galima įforminti įvairiais būdais ir kiekvienu atskiru atveju gali būti tinkamas skirtingas variantas. Nagrinėjamu atveju išskirtinos dvi grupes sutarčių, kurias būtų galima pasirašysi su užsieniečiais, t.y. arba paslaugų teikimo arba darbo sutartis.

Paslaugų teikimo sutartis yra labiau tinkamos situacijoms, kai užsieniečiai faktiškai vykdys savo veiklą užsienyje (rinks informaciją, darys tyrimus, rašys straipsnius), nes tokios sutarties sudarymo atveju tam tikrų formalumų vykdymas pereitų ir užsieniečiui, t.y. užsienietis turėtų įforminti savo veiklą arba Lietuvoje (individualios veiklos pažymėjimo arba bet kokia kita forma) arba Užsienyje. Užsienietis pats turėtų mokėti mokesčius nuo gaunamų pajamų. Paslaugų teikimo sutartyje nepamirškite išspręsti autorių teisių klausimų.

Darbo sutarties su užsieniečiu sudarymas yra labiau tinkamas, kai užsienietis faktiškai yra Lietuvoje. Sudarant darbo sutartį procedūra skiriasi priklausomai nuo to užsienietis yra ES pilietis ar užsienietis yra iš valstybės ne ES narės. Tiek vienu tiek kitu atveju, užsienietis turi gauti leidimą gyventi Lietuvoje. Jei pilietis numato gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje iki 3 mėnesių per pusę kalendorinių metų, skaičiuojant nuo pirmosios atvykimo į Lietuvos Respubliką dienos, jis atleidžiamas nuo pareigos turėti EB leidimą gyventi. ES valstybės narės piliečiams nereikia gauti leidimo dirbti, skirtingai nei kitų valstybių piliečiams.

Norint įdarbinti ne ES pilietį reikia, jog užsienietis gautų ir leidimą dirbti ir leidimą gyventi.
Įdarbinant užsienietį, tiek ES, tiek kitų valstybių pilietį ir užsieniečiui faktiškai būnant Lietuvoje mokesčiai nieko nesiskirs nuo tų, kurie mokami įdarbinant Lietuvį.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.