Darbas grožio salone su individualia veikla
2013.10.06
Laba diena. Dirbu grožio salone pagal patentą. Tuo pačiu esu ir salono savininkė. Domiuosi individualia veikla pagal pažyma. Kokie skirtumai iš mokesčių pusės tarp verslo liudijimo ir ind. veiklos pagal pažymą? Taip pat jei norėčiau tarkim įdarbinti darbuotojus pusei etato su ind. veikla pagal pažyma kur turėčiau kreiptis, kokius mokesčius mokėti už kiekvieną darbuotoją ir pan.?
Temos: Darbuotojai, Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Kristina Makaveckaitė
Mokesčių konsultantė / KM Consulting
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Mokesčių konsultantė / KM Consulting
Publikavimo data: 2013-10-06 00:36
Visų pirma noriu pabrėžti, kad vykdote individualią veiklą ne pagal patentą, o pagal verslo liudijimą (anksčiau tai buvo Jūsų minimas...
Publikavimo data: 2013-10-06 00:36
Visų pirma noriu pabrėžti, kad vykdote individualią veiklą ne pagal patentą, o pagal verslo liudijimą (anksčiau tai buvo Jūsų minimas patentas). Dėl mokėtinų mokesčių: prieš vykdydama individulią veiklą pagal verslo liudijimą mokesčių administratoriui Jūs iš karto sumokate fiksuotą GPM sumą – t.y. verslo liudijimo kainą, toliau kas mėnesį mokate PSD bei VSD įmokas arba jų kas mėnesį nemokate, jei už Jus įmokos yra mokamos Sveikatos draudimo įstatymo 17 straipsnio 1, 2 ir 6 dalyse (dirbantys pagal darbo sutartis, valstybės tarnautojai, pareigūnai ir kt.).
Jeigu pasirinktumėte individualią veiklą pagal pažymą, iš karto pradedant veiklą fiksuotų GPM įmokų sumokėti nereikėtų – jas mokėtumėte pasibaigus kalendoriniams metams iki gegužės 1 dienos (už praėjusius kalendorinius metus).
Didžiausias skirtumas tarp individualios veiklos pagal verslo liudijimą arba pagal pažymą yra veiklos rūšių sąrašas (informaciją apie galimas vykdyti veiklos rūšis suteikia mokesčių administratorius – pavyzdžiui, gyventojui, vykdančiam individualią veiklą pagal verslo liudijimą, draudžiamas prekių perpardavimas, elektroninė prekyba ir t.t.), galimybė būti PVM mokėtoju (gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal verslo liudijimą, negali būti PVM mokėtoju), galimybė prekes/paslaugas parduoti juridiniams asmenims (gyventojai, vykdantys individualią veiklą pagal verslo liudijimą, per kalendorinius metus juridiniams asmenims gali parduoti ne daugiau nei už 15 500 Lt), keliami reikalavimai apskaitos tvarkymui (atskiros taisyklės abiems veiklos rūšims), galimybė įdarbinti darbuotojus (gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal verslo liudijimą, negali įdarbinti darbuotojų, tačiau jam gali padėti dirbti vienas šeimos narys, kuris yra įrašytas į verslo liudijimą).
Informacijos apie mokesčius, kai gyventojas vykdo individualią veiklą pagal verslo liudijimą, rasite čia:
http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/403/Gaminiu-pardavimas-galerijoje-kokie-mokesciai
Informacijos apie mokesčius, kai gyventojas vykdo individualią veiklą pagal pažymą, rasite čia:
http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/583/Mokesciai-pasirasius-darbo-sutarti-ir-vykdant-individualia-veikla
Jeigu norite įdarbinti darbuotojus, apie tai reikia pranešti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai prie SADM (Sodrai) (toliau – VSDFV prie SADM) 1 diena prieš įdarbinimą. Paprastai darbdavys už kiekvieną darbuotoją moka 30,98 proc. įmokas, darbuotojas – 9 proc. įmokas. Bendras įmokų tarifas – 39,98 proc.
Daugiau informacijos rasite VSDFV prie SADM tinklapyje:
http://www.sodra.lt/valstybinio_socialini_draudimo_vykdymas_2013