...

Ar galiu išlikti UAB akcininkas (50 proc.), turėti pareigas toje UAB ir dirbti pagal pažymą?

Žinių bazė

2016.02.04

Veikla tapati (prekyba rūbais), tikslas – akcininkų atsiskirimas.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2016-02-04 13:31

Mokesčių teisės aktai nedraudžia vykdyti individualią veiklą gyventojui, kuris turi juridinio asmens (UAB) akcijų ir/arba dirba pagal darbo sutartį. Svarbu,...

Publikavimo data: 2016-02-04 13:31

Mokesčių teisės aktai nedraudžia vykdyti individualią veiklą gyventojui, kuris turi juridinio asmens (UAB) akcijų ir/arba dirba pagal darbo sutartį. Svarbu, kad vykdoma veikla atitiktų individualios veiklos požymius.

Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas (toliau – GPMĮ) apibrėžia dvi iš esmės skirtingas gyventojo vykdomas veiklas – tai darbo santykiai (vykdoma darbo santykių ar esmę atitinkančių santykių pagrindu) ir individuali veikla.

Pagal GPMĮ 2 str. 7 dalies nuostatas, individuali veikla – tai savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Savarankiškumas ir tęstinumas yra esminiai individualios veiklos požymiai, parodantys gyventojo individualios veiklos santykių skirtumą nuo darbdavio ir darbuotojo santykių (susitarimo dėl darbo apmokėjimo, darbo vietos ir funkcijų, darbo drausmės, atostogų ir pan.). Veikla laikoma savarankiška, jei gyventojas pats sprendžia su savo veikla susijusius klausimus, pasirenka veiklos kryptį, pats nustato prekių (paslaugų) kainas, pats dengia savo išlaidas, susijusias su veikla, gauna pajamų iš vykdomos veiklos, tokiam gyventojui nesuteikiamos darbo priemonės, darbo vieta, ir pan., t. y. gyventojas savo veiklą vykdo nepriklausomai nuo kitų asmenų.

Jeigu gyventojo vykdoma veikla (prekyba rūbais) atitinka individualios veiklos požymius, tai šią veiklą gyventojas gali vykdyti pagal individualios veiklos pažymą.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.