...

Teisė "užlaikyti" pinigus iki išmokant juos el. svetainės vartotojui

Žinių bazė

2014.07.28

Laba diena,
Baigiame kurti elektroninės prekybos vietą visiems, pageidaujantiems ką nors pardavinėti. Pardavėjas pats susikels savo turimas prekes į sistemą ir eksponuos jas nemokamai. Jis mokės nustatytą komisinį mokestį tik įvykus sandoriui – t.y., ką nors pardavęs. Stengdamiesi tapti patikima ir saugia svetaine pirkti, sistemą sureguliavome taip, kad pirkėjui ką nors nupirkus, jo pinigėliai pasilieka svetainės sąskaitoje tol, kol pardavėjas jos nepristatyts per nustatytą laiką. Tik praėjus nustatytiems terminams ir pirkėjui prekės nepanorus grąžinti, pinigai pervedami pardavėjui, atskaičius komisinį mokestį. Visas procesas įvairiais atvejais gali užtrukti nuo 24 iki 52 dienų (maždaug).
Klausimas – ar turime teisę tokiu būdu “užlaikyti” tam tikrą laiką pinigus, kurie vėliau bus pervesti asmeniui? Kokiais teisės aktais galėčiau remtis? Gal galioja tam tikri terminai?

Temos: , , , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-07-28 22:49

Pradėjus veikti elektroninės prekybos vietai tarp jos savininko, pardavėjų bei pirkėjų susiklostantys santykiai yra sutartiniai ir jiems turi būti taikomos...

Publikavimo data: 2014-07-28 22:49

Pradėjus veikti elektroninės prekybos vietai tarp jos savininko, pardavėjų bei pirkėjų susiklostantys santykiai yra sutartiniai ir jiems turi būti taikomos sutarčių teisės nuostatos.

Baigus kurti svetainę ir pradėjus ją eksploatuoti yra būtina sukurti sutartines sąlygas (standartinės sutartys) tiek pirkėjų, tiek pardavėjų atžvilgiu, kuriose ir būtų numatyta pinigų užlaikymo sąlygos ir terminai.

Tarp elektroninės prekybos vietos savininko ir pardavėjo sudaromoje sutartyje turėtumėte nusimatyti pinigų užlaikymo svetainės sąskaitoje terminą (terminas gali būti apibrėžtas įvykiu arba tam tikru dienų skaičiumi, pvz., pardavėjui pervedami pinigai praėjus 5 dienoms nuo tada, kai pirkėjas gavo prekę). Šiuo atveju, jei Jums yra aktualu, pinigus galite užlaikyti ir numatydami tam tikrą sąlygą (pvz., kad pinigai pardavėjui yra pervedami po to, kai baigiasi pretenzijų dėl prekės kokybės pateikimo terminas ir pan.). Visgi, numatant tam tikrus terminus ir / ar sąlygas bei pateikiant pardavėjui tokią sutartį, jis privalo būti aiškiai informuotas apie būsimą pinigų užlaikymą, kad jam tai nebūtų siurprizinė sąlyga. Rekomenduotina tokiu atveju sutarties sąlygą dėl pinigų užlaikymo termino paryškinti ar kitaip vizualiai išskirti, jog pardavėjui ji būtų aiški.

Tarp elektroninės prekybos vietos savininko ir pirkėjų taip pat turėtų būti sudaroma standartinė sutartis (pateikiama kaip pirkimo ir naudojimosi svetaine sąlygos registruojantis svetainėje), kurioje būtų pirmiausiai numatoma tai, jog elektroninės prekybos vietos savininkas yra tarpininkas tarp pirkėjo ir pardavėjo, todėl visi apmokėjimai yra siunčiami į jo sąskaitą. sąlygose taip pat galite nurodyti, jog toks apmokėjimo būdas yra saugesnis ir kad pvz., pirkėjui negavus prekės per tam tikrą laiką jis atgaus sumokėtus pinigus. Pirkimo sąlygose taip pat svarbu įtvirtinti, per kiek laiko pirkėjas privalo pateikti pretenzijas dėl prekės kokybės, kiekio, komplektiškumo, asortimento, pinigų grąžinimo sąlygas.

Taigi, terminai sutartiniuose santykiuose šalių sutarimu gali būti nustatomi labai įvairūs, tačiau pateikiant standartines vienos šalies parengtas sąlygas yra būtina gauti aiškų kitos šalies sutikimą  su numatytomis sąlygomis. 

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.