...

Prekyba internetu, kokie mokesčiai? Kas naudingiau?

Žinių bazė

2014.03.20

Su kolega ketiname prekiauti papuošalais internetu, ne savos gamybos, o perkant iš tiekėjų Lietuvoje. Tačiau kyla klausimas kokį kelią geriau rinktis, ar individualią veiklą ar verslo liudijimą. Jeigu individualią, tuomet kyla klausimas kaip bus mokami mokesčiai jei du asmenys prekiaus toje pačioje svetainėje, kaip paskirstyt (parodyt) pelną? Renkantis verslo liudijimą, kiek pamenu, galima buvo įsirašyti pagalbinį asmenį, kaip tuomet su mokesčiais? Kita problema, kad prekiaujant ne savos gamybos prekėmis, juridiniam asmeniui jau negalėsime parduoti? Ir dar vienas klausimas, jei sąskaitas mums išrašant traukiamas PVM, ar galime jį traukti į sąnaudas?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-03-20 11:51

Dėl veiklos vykdymo formos: visų pirma atkreipiu dėmesį – kadangi prekiausite ne savos gamybos papuošalais, o pirksite juos perpardavimui, individuali...

Publikavimo data: 2014-03-20 11:51

Dėl veiklos vykdymo formos: visų pirma atkreipiu dėmesį – kadangi prekiausite ne savos gamybos papuošalais, o pirksite juos perpardavimui, individuali veikla pagal verslo liudijimą negalima – reikės rinktis individualią veiklą pagal pažymą.
Kadangi, kaip supratau, ekonomine veikla užsiimti abu norite kaip partneriai, vykdydami individualią veiklą pagal pažymą kiekvienas atskirai galite sudaryti jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį. Informacijos apie tai rasite čia:

http://m.bznstart.lt/question.php?id=899
ir
http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/352/Individualios-veiklos-pagal-pazyma-su-jungtines-veiklos-sutartimi-mokesciai

Dėl galimybės parduoti prekių juridiniams asmenims: kadangi pagal Jūsų nurodytą veiklos rūšį ekonominės veiklos vykdymas, įregistravus individualią veiklą pagal verslo liudijimą, negalimas, vykdydami individualią veiklą pagal pažymą prekes galite parduoti tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Dėl sąnaudų pripažinimo: jeigu įregistravus individualią veiklą pagal pažymą iš karto nebus prievolės registruotis į PVM mokėtojų registrą ir apmokestinamasis(-ieji) asmuo(-nys) patys savanoriškai nesiregistruoja PVM mokėtoju(-ais), tuomet pirkimo PVM suma bus pripažįstama sąnaudomis tą mokestinį laikotarpį, kada tos sąnaudos faktiškai patirtos, uždirbant konkrečias veiklos pajamas. Tik, dar atkreipiu dėmesį, sąnaudos nebūtinai pripažįstamos leidžiamais atskaitymais: gyventojo, kuris verčiasi individualia veikloa, leidžiamais atskaitymais laikomos su per mokestinį laikotarpį faktiškai gautomis arba uždirbtomis, jei gyventojas pagal LR GPMĮ 8 str. 5 d. pajamas pripažįsta pagal kaupimo apskaitos principą, individualios veiklos pajamomis susijusios gyventojo padarytos įprastinės šiai veiklai išlaidos (išlaidų dalis, tenkanti per mokestinį laikotarpį gautoms arba uždirbtoms pajamoms). Tokios išlaidos apima prekių, medžiagų, žaliavų, detalių įsigijimo išlaidas, nuomos, reklamos, palūkanų, įrankių įsigijimo, darbo užmokesčio išlaidas, privalomojo socialinio, sveikatos draudimo įmokas, privalomas rinkliavas, mokesčius ir kitas išlaidas, susijusias su individualios veiklos pajamų gavimu.
2010 metais ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais siekiant palengvnti administracinę naštą individualią veiklą vykdantiems asmenims apskaičiuojant individualios veiklos apmokestinamąsias pajamas, LR GPMĮ 18 str. 12 d. nustatyta alternatyvi gyventojo individualios veiklos pajamoms tenkančių išlaidų pripažinimo leidžiamais atskaitymais tvarka: individualios veiklos pajamų gavęs (uždirbęs) gyventojas gali pasirinkti leidžiamais atskaitymais taikyti 30 proc. gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų sumos. Atimant minėtą, leidžiamais atskaitymais laikomą, sumą nėra reikalaujama faktines išlaidas pagrįsti atitinkamais dokumentais.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.