...

Noriu tapti PVM mokėtoja ir vykdyti internetinę prekybą importuojant drabužius iš Ukrainos

Žinių bazė

2017.07.31

Ar yra skirtumas PVM ir ne PVM mokėtojui importuojant drabužius iš Ukrainos? Kaip yra naudingiau? Žinau, kokie yra taikomi mokesčiai fiziniams asmenims, bet kaip yra su PVM mokėtojais? Ar jiems irgi reikia mokėti import muitą ir PVM ?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2017-07-31 15:41

Iš trečiųjų šalių (taip pat Ukrainos) į Lietuvą tiek PVM mokėtojų, tiek ne PVM mokėtojų importuojamoms prekėms importo mokesčius (įskaitant...

Publikavimo data: 2017-07-31 15:41

Iš trečiųjų šalių (taip pat Ukrainos) į Lietuvą tiek PVM mokėtojų, tiek ne PVM mokėtojų importuojamoms prekėms importo mokesčius (įskaitant muitus ir importo PVM) apskaičiuoja atitinkama Lietuvos Respublikos muitinės įstaiga Lietuvos Respublikos Muitinės kodekso nustatyta tvarka. Todėl išsamios informacijos dėl importo mokesčių turėtumėte kreiptis į atitinkamą muitinės įstaigą.

Kai prekių importuotojas yra PVM mokėtojas, kuris  vykdo PVM apmokestinamą veiklą (pvz., perparduoda importuotas prekes), tai jis gali šių prekių importo PVM traukti į PVM atskaitą PVM įstatymo nustatyta tvarka. Importuotojas, kuris nėra registruotas PVM mokėtoju, įprastai tokios teisės neturi.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.