...

Noriu atsidaryti privačią medicininę įstaigą, bet neturiu pradinio kapitalo.

Žinių bazė

2013.11.27

Noriu atsidaryti privačią veterinarijos kliniką, tačiau neturiu pradinio kapitalo. Kaip geriau, nuomotis patalpas ar pirkti? Jei nuomotis paskaičiavau jog įkurti tokią įstaigą man užtektų apie 40,000lt pradiniam įnašui, galėčiau gauti kokius 10 000Lt. Ar įmanoma gauti paskolą su tokiu pradiniu įnašu?Kur kreiptis?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Publikavimo data: 2013-11-27 11:10

Privačiai veterinarijos klinikai įkurti reikalingas investicijų dydis priklauso nuo planuojamos klinikos dydžio, teikiamo paslaugų spektro ir savininko patirties veterinarijos srityje....

Publikavimo data: 2013-11-27 11:10

Privačiai veterinarijos klinikai įkurti reikalingas investicijų dydis priklauso nuo planuojamos klinikos dydžio, teikiamo paslaugų spektro ir savininko patirties veterinarijos srityje. Jei veiklos pradžioje klinika apsiribotų tik būtinos pagalbos/priežiūros gyvūnams teikimu, o savininkas būtų kartu ir pagrindinis klinikos darbuotojas – pradinės investicijos neturėtų būti labai didelės. Didelį dėmesį siūlome skirti geografinei klinikos patalpų paieškai ir atrankai, nes tai turi lemiamą reikšmę verslo rezultatams. Palanki geografinė vieta šiam verslui yra būtina, nes veiklos pradžioje didžiausią klientų srautą sudarys pavieniai nauji klientai, kurie pasirinks naują kliniką dėl patogumo, taupydami laiką ir pan. Būtina įsivertinti galimą konkurentų klinikų poveikį, esančių netoliese numatytų jūsų klinikos patalpų: jos turės įtakos klientų srautui, nes jau bus žinomos konkrečioje teritorijoje ir konkurentai jau turės pastovių klientų ratą. Dėl šių priežasčių veiklos pradžioje patogiau yra nuomotis patalpas ir taip neprisirišti prie pirminės pasirinktos teritorijos. Be to, nuomotis patalpas ten, kur dar nėra išvystytas ir kitokių paslaugų tiekimas (pvz., kirpyklos, gėlių parduotuvės), yra ir paprasčiau, ir pigiau. Pirkti patalpas  aktualu tada, kai klinika jau įsitvirtina konkrečioje vietovėje ir kyla rizika, jog gali tekti palikti nuomojamas patalpas bei taip prarasti pastovius klientus. Taip pat apie patalpų pirkimą galima galvoti ir tuomet, kai veiklos plėtra lemia įmonės augimą arba nuomojamų patalpų kaina už didesnį plotą su papildomais reikalavimais (automobilių stovėjimo aikštelė, privažiavimas, patogus įėjimas) pasiekia ribą, kai už panašią kainą jau galima įsigyti nuosavo turto. Veterinaras, sukaupęs 30% nuosavų lėšų klinikai, turi realias galimybes gauti paskolą banke. Dėl tolimesnės informacijos reiktų kreiptis į  banko verslo konsultantą.

Ekspertai

Laurynas Dailydė

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.