...

Internetinė parduotuvė

Žinių bazė

2015.02.25

Planuoju atidaryt ineternetinę parduotuvę su tam tikromis ypatingomis nuotraukomis. Ar galima padaryti, kad neleistų mano web puslapyje nuotraukas kopijuoti ar nusi’DRAG’inti bet kokiu formatu. Ką turėčiau žinoti, kaip tai padaryti?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eidmantas Ivanauskas

IT inžinierius

Publikavimo data: 2015-02-25 12:49

Populiarėjant tinklalapiams pradiniais jų laikais ypač populiaru buvo įdėti įvairius JavaScript ar grafinius draudimus, kurie neleisdavo paspausti dešinio klavišo, ar...

Publikavimo data: 2015-02-25 12:49

Populiarėjant tinklalapiams pradiniais jų laikais ypač populiaru buvo įdėti įvairius JavaScript ar grafinius draudimus, kurie neleisdavo paspausti dešinio klavišo, ar uždengdavo elementus. Tai galima daryti ir dabar, tačiau nėra rekomenduotina – nes žmonės tą gali nesunkiai apeiti. O sumažinti lankytojų skaičių įkyriais draudimais (kurie ne visada gali būti tinkamai suprantami) – nėra gerai.

Siūlyčiau du paprastus sprendimus. Visų pirmą – jeigu norite apsaugoti nuotraukas nuo autorinių teisių vogimo, turėkime omenyje, kad viskas kas yra matoma – gali būti nukopijuojama. 
Čia svarbu išlaikyti ir lankytojo norą toliau naršyti Jūsų galeriją, todėl nereikėtų persistengti dengiant nuotraukas mozaikomis ar kitokiais grafiniais elementais. Vienas iš paprastesnių būdų apsisaugoti nuo plagijavimo yra naudoti atitinkamą vandenženklį (watermark), kuris gali būti ir neryškus, tačiau protingai dengiantis visą nuotrauką. Verta būtų pasižiūrėti pavyzdžius iš didžiausių pasaulyje perkamų nuotraukų – angl. stock photos – galerijų. Kaip pamatysite, taip pat yra svarbu nerodyti didelio formato nuotraukų, kadangi patyręs specialistas visada gali pašalinti vandenženklius, tačiau nuotraukos kokybiškai jis nepadidins.

Antra – kalbant apie draudimą kopijuoti ar nutempti saugojimui – paprasta ir efektyvu yra ant nuotraukos laikomojo bloko uždėti papildomą viršutinį sluoksnį  –  CSS permatomą bloką, kuris dengtų nuotrauką, todėl ant jos spaudžiant nebus tiesioginio kontakto.

Ekspertai

Eidmantas Ivanauskas

Eidmantas Ivanauskas

IT inžinierius

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.