Internetinė kosmetikos parduotuvė

Žinių bazė

2016.04.25

Norime atidaryti internetinę parduotuvę ir prekiauti kosmetika iš Azijos. Norime tai padaryti pagal visus įstatymus ir sąžiningai mokėti mokesčius. Kaip suprantu, reikės išsiimti individualios veiklos pažymėjimą. Kokių dar dokumentų mums reikės? Ar teisėta yra perparduoti kosmetines priemones, ar nereikia mums gamintojo sutikimo? Kokius mokesčius mums reikės mokėti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2016-04-25 13:56

Taip, internetinę prekybą galite pradėti užregistravę individualią veiklą. Tą galite atlikti neišėję iš namų, “Mano VMI” sistemoje.  Įregistruoti individualią veiklą...

Publikavimo data: 2016-04-25 13:56

Taip, internetinę prekybą galite pradėti užregistravę individualią veiklą. Tą galite atlikti neišėję iš namų, “Mano VMI” sistemoje.  Įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą nekainuoja. Iš mokesčių pusės papildomų dokumentų verslui pradėti nereikia. Vykdant veiklą turėtumėte saugoti pirkimo  bei pardavimo dokumentus, banko išrašus (galima ir elektronine forma), bei pildyti pajamų-išlaidų žurnalą. Mokesčiai priklauso nuo to, kiek uždirbsite pajamų, bei nuo to, ar esate draustas, ar ne.
Individualios veiklos pagal pažymą mokesčiai (prekybai):
GPM – 5 proc. nuo pelno. Mokama pasirinktinai, nuo pajamų – išlaidų skirtumo arba iš pajamų atėmus 30 proc. “išlaidų”.
SODRA – 14,25 proc. nuo pelno
PSD – 4,5 proc. nuo pelno. Tačiau, nemažiau kaip 31,5 eur per mėnesį, jei nesate draustas sveikatos draudimu (t.y. kitur nedirbate, nesate moksleivis, pensininkas ar pan.).
Mokesčius reikia sumokėti kartą per metus iki gegužės 1d. (išskyrus PSD mokestį, jei nesate draustas).
Perparduoti kosmetikos priemones teisėta, tačiau norėdami prekiauti (ypač didmena), turėtumėte kreiptis į gamintoją ar įgaliotą prekybos atstovą ir gauti sutikimą. Taip pat turėtumėte užtikrinti, jog kosmetikos gaminiai nekelia pavojaus žmogaus sveikatai, atitinka Higienos normos 62:2003 (nuoroda į teisės aktą http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=226657&p_query=&p_tr2=2) ir kitus reikalavimus.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.