...

Elektroninės parduotuvės kūrimas, tinklapio pavadinimo parinkimas

Žinių bazė

2014.03.22

Laba diena,

planuoju kurti el. parduotuvę ir prekiauti kūdikiams skirtomis prekėmis. Kokius leidimus turėčiau turėti? Taip pat noriu sužinoti dėl tinklapio pavadinimo – planuoju kurti tinklapį www.xyx.lt, šis adresas yra laisvas, bet tokiu pavadinimu jau egzituoja uždara akcinė bendrovė UAB “XYX”, tačiau ji neturi tinklapio. Ar aš savo tinklapiui galiu naudoti tokį pavadinimą?

Ačiū

Temos: , , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2014-03-22 09:53

Visų pirma reikėtų pasirinkti veiklos formą. Nurodytu atveju veiklą galite vykdyti pagal individualiosios veiklos pažymą arba steigti juridinį asmenį. Kiekvienos...

Publikavimo data: 2014-03-22 09:53

Visų pirma reikėtų pasirinkti veiklos formą. Nurodytu atveju veiklą galite vykdyti pagal individualiosios veiklos pažymą arba steigti juridinį asmenį. Kiekvienos konkrečios veiklos teisinės formos pasirinkimą lemia daugelis aplinkybių, pavyzdžiui, veiklos apimtis, planuojamos gauti pajamos, mokesčiai ir kita.

Jeigu veiklą vykdysite pagal individualiosios veiklos pažymą ar pasirinksite steigti individualiąją įmonę (IĮ), už visas atsiradusias prievoles atsakysite savo turimu turtu. Steigiant mažąją bendriją (MB) arba uždarąją akcinę bendrovę (UAB) savininkų (akcininkų) atsakomybė yra ribota, tai reiškia, kad paprastai akcininkai ir savininkai už įmonės prievoles neatsako.

Paminėtina ir tai, kad norint įsteigti UAB reikia lėšų įstatiniam kapitalui suformuoti (mažiausiai 10 000 Lt), o steigiant IĮ ar MB reikalavimų kapitalui (įnašams) įstatymas nenumato. Be kita ko, buhalterinę apskaitą tiek IĮ, tiek MB gali tvarkyti pats įmonės savininkas ar bendrijos narys, o UAB – tik buhalteris ar pagal sutartį apskaitos paslaugas teikianti įmonė.

Pažymėtina, kad kalbant dėl tinklalapio pavadinimo privalu žinoti, kad neleidžiama įgyti teisių ir pareigų prisidengiant kito juridinio asmens pavadinimu, jeigu ketinate prekiauti tokiomis pačiomis prekėmis kaip ir kitas jūsų nurodytas juridinis asmuo. Tokiu atveju reikštų, kad jūsų veikla tapati ir jūs nesąžiningai konkuruojate, todėl jums galima pareikšti ieškinį dėl nesąžiningos konkurencijos. Tačiau, jeigu ketinate vykdyti visiškai kitokio pobūdžio veiklą, galite pasirinkti norimą domeno pavadinimą.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.