...

E- prekyba, dokumentai, paruošimas

Žinių bazė

2011.12.19

Kokius dokumentus ir kokioms institucijos reikia pateikti norint E-prekyba. Ir ar yra kažkoks skirtumas, dokumentų atžvilgiu, dirbant su verslo liudijimu, individualia įmone ir UAB?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2011-12-19 16:30

Kokius dokumentus pildysite, priklauso nuo pasirinktos veiklos formos.  Verslo liudijimas nesuteikia teisės verstis e. prekyba. Jei e. prekyba užsiimsite įregistravę individualiąją veiklą,...

Publikavimo data: 2011-12-19 16:30

Kokius dokumentus pildysite, priklauso nuo pasirinktos veiklos formos. 
Verslo liudijimas nesuteikia teisės verstis e. prekyba.

Jei e. prekyba užsiimsite įregistravę individualiąją veiklą, tuomet jums reikės pildyti pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą, taip pat už metus užpildyti ir VMI pateikti gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją. Jei prekiausite prekėmis, jums taip pat reikėtų tvarkyti prekių apyvartos žurnalą.

Turint individualiąją įmonę dokumentų pildyti reikia šiek tiek daugiau. Vis dėto individualiosios įmonės, jei ji nėra PVM mokėtoja, nėra samdomų darbuotojų, apskaita gali būti supaprastinta. Tokiu atveju reikia pildyti ūkinių operacijų žurnalą. Šiame žurnale reikia pateikti daugiau duomenų nei pajamų ir išlaidų apskaitos žurnale. Individualiosios įmonės, pridėtinės vertės mokesčio mokėtojo, arba jei yra samdomų darbuotojų, buhalterinė apskaita tvarkoma darant dvejybinį įrašą. Tokiu atveju patartina samdytis apskaitos specialistą. Individualiųjų įmonių apskaitą reglamentuoja Neribotos civilinės atsakomybės juridinių asmenų buhalterinės apskaitos taisyklės.

Įsteigus UAB dokumentų pildyti reikia, ko gero, daugiausia, be to, būtina parengti metinę finansinę ataskaitą. UAB apskaitos negali tvarkyti direktorius, reikia samdyti buhalterį arba buhalterines paslaugas teikiančią įmonę. Jei tinkamai pasirinksite, dėl dokumentų pildymo jums daug problemų nekils – daugelį dokumentų parengs, užpildys ir pakonsultuos buhalteris ar buhalterines paslaugas teikianti įmonė.
UAB apskaitą reglamentuoja Buhalterinės apskaitos įstatymas, verslo apskaitos standartai, Įmonių finansinės atskaitomybės įstatymas.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.