...

Dėl tam tikros informacijos pardavimo internetu

Žinių bazė

2014.03.12

Norėčiau pradėti individualią veiklą. Mano veikla būtų tokia. Už atlygį ieškočiau tam tikros informacijos susijusios su finansais ir geriausią variantą pateikčiau asmeniui.
Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje ieškojau kokį kodą galima būtų priskirti tokiai veiklai. Radau kažką panašaus
63.99
Kita, niekur kitur nepriskirta, informacinių paslaugų veikla.

Turiu kelis klausimus. Ar teisingai pasirinkau kodą? Ir dar kokiai veiklai tai galima būtų priskirti, “laisvųjų profesijų” veiklai, ar kitai individualiai veiklai? Jei tai “laisvųjų profesijų” veikla, ar neturint tam tikros kvalifikacijos, tačiau tą sritį gerai išmanant, galių vykdyti veiklą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vitalija Stankevičiūtė

Teisininkė / UAB „Ius Viridis“

Publikavimo data: 2014-03-12 22:34

Jūsų nurodyta veikla vykdytina pagal individualios veiklos pažymą. Galimas toks variantas, kai išsiimama individualios veiklos pažyma ir joje nurodoma ne...

Publikavimo data: 2014-03-12 22:34

Jūsų nurodyta veikla vykdytina pagal individualios veiklos pažymą. Galimas toks variantas, kai išsiimama individualios veiklos pažyma ir joje nurodoma ne viena, o kelios vykdomos veiklos. Tiek Jūsų pasirinktas ekonominės veiklos rūšies kodas – 63.99 – niekur kitur nepriskirtina informacinė paslaugų veikla, tiek ekonominės veiklos rūšies kodas – 661900 – finansinių patarimų paslaugos, rinkos analizė ir informacija, gali būti nurodyti individualios veiklos pažymoje, pagal kurią vykdytumėte nurodytą veiklą. Pažymėtina, kad teikiant konsultacijas, vykdoma intelektualinė veikla, kuri priskirtina laisvųjų profesijų veiklai.

O pagal individualios veiklos pažymą, kurioje būtų numatyta „laisvųjų profesijų“ veikla, net ir neturint kvalifikacijos, galima vykdyti šią veiklą. Atkreiptinas dėmesys, kad pajamos iš laisvųjų profesijų veiklos apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu, o kitoms individualios veiklos pajamoms taikomas 5 proc. pajamų mokesčio tarifas, apskaičiuojant gautas pajamas.

Pažymėtina ir tai, kad „laisvosios profesijos“ atstovai, kaip ir kiti individualią veiklą vykdantys gyventojai, Privalomojo sveikatos draudimo įmokas moka į SODROS sąskaitą. Tačiau jei gyventojas kažkuriuo metu individualios veiklos nevykdo ir nėra draustas kitomis lėšomis, jis privalo draustis savarankiškai, t.y. PSD įmokas mokėti į VMI sąskaitą.

Ekspertai

Vitalija Stankevičiūtė

Vitalija Stankevičiūtė

Teisininkė / UAB „Ius Viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.