...

Dėl internetinės parduotuvės

Žinių bazė

2014.02.27

Laba diena, noriu atsidaryti internetinę parduotuvę, kurioje galėčiau prekiauti rūbais pirktais taip pat internetu is Kinijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių… Nuo ko pradėti, kokius dokumentus turėčiau užpildyti, kokius mokesčius turėčiau mokėti, ar ši veikla prisiskaičiuotų prie darbo stažo? Gal yra kokių lengvatų, nes auginu du nepilnamečius vaikus?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-02-27 10:48

Norėdami atidaryti internetinę drabužių parduotuvę, visų pirma, turite pasirinkti vieną iš veiklos formų: įsteigti juridinį asmenį – individualią įmonę, mažąją...

Publikavimo data: 2014-02-27 10:48

Norėdami atidaryti internetinę drabužių parduotuvę, visų pirma, turite pasirinkti vieną iš veiklos formų: įsteigti juridinį asmenį – individualią įmonę, mažąją bendriją, uždarąją akcinę bendrovę arba įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą.

Renkantis veiklos formas būtina atsižvelgti į daugelį aplinkybių, pavyzdžiu, veiklos apimtį, galinčios kilti atsakomybės laipsnį. Jei neketinate vykdyti didesnės apimties veiklos, Jums pakaktų įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą.Visgi, jei norėtumėte vykdyti didesnio masto veiklą: samdyti darbuotojus, atsidaryti naują parduotuvę ir pan., tokiu atveju, rekomenduotina įsteigti juridinį asmenį – mažąją bendriją arba uždarąją akcinę bendrovę. Pažymėtina, kad asmenys vykdantys individualią veiklą, individualios įmonės savininkai už prievoles atlygina visu savo turtu, o uždaroji akcinė bendrovė ir mažoji bendrija yra ribotos atsakomybės juridiniai asmenys.

Jūsų nurodytu atveju, individualios veiklos vykdymas pagal pažymą yra paprasčiausias būdas pradėti verslą. Pasirinkę šią verslo formą ir norėdami vykdyti prekybą internetu, valstybinei mokesčių inspekcijai turėtumėte pateikti užpildytą prašymo įregistruoti į mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą.

Pažymėtina, jog pajamos iš individualios prekybos veiklos, vykdomos pagal individualios veiklos vykdymo pažymą, apmokestinamos 5 procentų pajamų mokesčio tarifu. PVM reikėtų deklaruoti ir sumokėti, jei įsiregistruotumėte PVM mokėtoju, o tą privaloma daryti, kai pardavimai Lietuvoje viršija 155 tūkstančius litų per paskutinius 12 mėnesių. Individualią veiklą vykdantys gyventojai turi mokėti privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokas, taigi socialinio draudimo stažas Jums būtų skaičiuojamas. Privalomojo sveikatos draudimo įmokų neturėtumėte mokėti tuo atveju, jeigu dirbtumėte pagal darbo sutartį, būtumėte valstybės tarnautojas ir kt., taip pat, jeigu patektumėte į valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategoriją (pagal LR Sveikatos draudimo įstatymo 6 straipsnio 4 dalį). Atkreiptinas dėmesys, jog pasibaigus kalendoriniams metams, už praėjusius kalendorinius metus mokėtinos privalomojo sveikatos draudimo įmokos turėtų būti perskaičiuojamos ir ne vėliau kaip iki gegužės 1 dienos reikėtų sumokėti per praėjusius kalendorinius metus sumokėtos privalomojo sveikatos draudimo įmokų sumos ir mokėtinos privalomojo sveikatos draudimo įmokų sumos skirtumą. Asmenims, vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą ir auginantiems du nepilnamečius vaikus, mokestinių lengvatų nėra numatyta.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.