...

Ar galiu sudaryti paslaugų teikimo sutartį su asmeniu, vykdančiu veiklą pagal IV?

Žinių bazė

2015.06.18

Vykdau veiklą pagal pažymą. Kaip samdyt žmogų, kad teisiškai tai nebūtų traktuojama kaip nelegalus darbas? Veikla yra apdailos darbai – apimtys nedidelės, sąmatos mažos, tad įdarbinimas šioje situacijoje netiktų. Kokia yra išeitis?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2015-06-18 13:39

Šiuo atveju galima svarstyti galimybę sudaryti paslaugų teikimo sutartį. Pažymėtina, kad asmuo, iš kurio paslaugas Jūs pirktumėte, turi turėti teisę...

Publikavimo data: 2015-06-18 13:39

Šiuo atveju galima svarstyti galimybę sudaryti paslaugų teikimo sutartį. Pažymėtina, kad asmuo, iš kurio paslaugas Jūs pirktumėte, turi turėti teisę verstis individualia veikla (pagal verslo liudijimą arba pažymą). Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.716 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad paslaugų sutartimi viena šalis (paslaugų teikėjas) įsipareigoja pagal kitos šalies (kliento) užsakymą suteikti klientui tam tikras nematerialaus pobūdžio (intelektines) ar kitokias paslaugas, nesusijusias su materialaus objekto sukūrimu (atlikti tam tikrus veiksmus arba vykdyti tam tikrą veiklą), o klientas įsipareigoja už suteiktas paslaugas sumokėti. To paties straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad šio skyriaus nuostatos taikomos tik tokioms paslaugoms, kai tarp paslaugų teikėjo ir kliento neatsiranda darbo ar kitokių pavaldumo (subordinacijos) santykių. Galima išskirti šiuos esminius darbo santykių požymius:
  1. darbuotojo pavaldumas darbdaviui ir paklusimas darbdavio nustatytai darbo tvarkai;
  2. tęstinis darbuotojo funkcijų vykdymas, kuris nėra siejamas su konkrečiu rezultatu (darbuotojas privalo atlikti ne konkrečias užduotis, o vykdyti tam tikrą darbo funkciją);
  3. darbo priemonių darbuotojui suteikimas;
  4. periodinis atlyginimas už darbą ir kt.
Taigi, norėdamas (-a) sudaryti paslaugų teikimo sutartį, turite įvertinti, ar tarp Jūsų ir paslaugas teikiančio asmens nesusiformuoja santykiai, turintys darbo teisinių santykių požymių.

Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.
 

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.