...

Ar galima su gamybos verslo liudijimu pardavinėti savo prekes internete?

Žinių bazė

2014.03.09

Ar galima su gamybos verslo liudijimu pardavinėti savo prekes internete ir gauti apmokėjimus per banką? Kokia bauda prekiaujant internetu turint verslo liudijimą gamybai, jeigu to negalima daryti?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-03-09 22:16

Veiklos, kuriomis galima verstis turint verslo liudijimą, yra išvardintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797...

Publikavimo data: 2014-03-09 22:16

Veiklos, kuriomis galima verstis turint verslo liudijimą, yra išvardintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 patvirtintame Individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše. Šiame sąraše nėra numatytas verslo liudijimas internetinei prekybai, neatsižvelgiant į tai, kokiomis prekėmis ketinama prekiauti.

Norėdami užsiimti internetine prekyba, turėtumėte įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą pateikiant savo apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai prašymo įregistruoti į mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 139 straipsniu, nedeklaravus deklaruojamo mokesčio yra skiriama nuo 10 iki 50 procentų minėtos mokesčio sumos dydžio bauda. Taip mokesčių administratorius nurodytų sumokėti mokesčius, kuriuos turėjote sumokėti ir papildomai apskaičiuotų delspinigius nuo laiku nesumokėtų mokesčių. Atsakomybė yra numatyta ir už tinkamą veiklos neįregistravimą: vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 172(9) straipsniu, mokesčio mokėtojo registravimo duomenų nepateikimas mokesčio mokėtojų registro tvarkytojui ar pavėluotas pateikimas, neteisingų duomenų pateikimas, taip pat pakeistų arba papildomų mokesčio mokėtojo registravimo duomenų nepateikimas ar pavėluotas pateikimas užtraukia baudą įmonių, įstaigų, organizacijų vadovams bei fiziniams asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.